Ünnepi szertartás keretei között felajánlották a Pécsi Egyházmegyét Jézus Szent Szívének. Az szentségimádással kezdődő és szentmisével folytatódó eseményt a Jézus Szíve templomban tartották az esti órákban.

Jézus Szentséges Szívének ünnepén, június 19-én, pénteken 18.00 órakor vette kezdetét a pécsi Jézus Szíve templom búcsúja Kvanduk Frigyes általános helynök atya által vezetett szentségimádással, ezt követően a helynök atya felajánlotta Egyházmegyénket Jézus Szent Szívének. Az ünnepi eseményt szentmise követte Dr. Hegedűs János dombóvári plébános, bírósági helynök főcelebrálásával.

pius 33

„Jézus Szent Szívének ünnepén érdemes újra felidézni, hogy a szív a teljes ember kifejező ősfogalma, amely egyszerre utal testi és lelki valóságra, amely a bennünk megnyilvánuló személyiség középpontját jelenti, amelyben az elhatározások születnek, és amelyben a szeretetkapcsolataink táplálkoznak” – ezzel a gondolattal kezdte a homíliát Hegedűs János atya, majd hozzátette, amikor Jézus Szent Szívének ünnepén az Ő átszúrt Szívére tekintünk, akkor Isten irántuk való szeretetét látjuk, de ez nem csupán egy szimbólum, ilyenkor magát Jézust ünnepeljük úgy, ahogy az Ő Szívének szeretetét kifejezte.

pius 5

„Az Egyház tanítása szerint Jézus isteni és emberi személy is, akinek a Szíve nem pusztán jelkép, hanem valóságos szeretetének kifejezése, amelyet értünk áldozatul adott. Amikor Jézus szeretete megjelenik a tekintetünk előtt, akkor a szeretet elvont fogalma helyett a konkrét valóság mutatkozik meg a mindannyiunkhoz közelálló szeretetben, amelyet Jézus Krisztusban megtapasztalhattuk.”

pius 2

A bírósági helynök atya hangsúlyozta, hogy ez az ünnep a megtestesülés mélységes titkát is eszünkbe juttathatja, majd elmondta, nagy örömhír számunkra, hogy létezésünk legmélyén Jézus szeretetének akarata munkálkodik. „A megtestesülés és a megváltás értünk történt, hogy üdvösségünk legyen. Jézus Szívnek szeretete egyszerre tükrözi az Isten és az ember szeretetét, ezért a mai ünnepen érdemes elmélyülni Jézus Szívének tiszteletben, hiszen az Ő irántunk való szeretetéről van szó!”

pius 7

A homíliában elhangzott, Jézust az Atya küldte a Világba, küldetésének célja az volt, hogy maradéktalanul teljesítse az Atya akaratát, ennélfogva Jézus Szívének tisztelete az isteni szeretetben gyökerezik, mert Isten maga a szeretet. „Jézus mindig megalkuvás nélkül hirdette Isten országát, emellett végig szerény volt.(…) Ne felejtsük el: a szeretet mindennél erősebb!” – jelentette ki a plébános, végül a következőképp zárta a szentbeszédet: Jézus lelkülete szerénységre és alázatra hív. Kérjük Őt, hogy mi is alázatos lelkűek legyünk!

pius 24

Az ünnepi eseményt a Pécsi Egyházmegye weboldalán, YouTube csatornáján és Facebook oldalán is megtekinthető, míg az EWTN (Bonum) Katolikus Televízió által a felvétel ismétlése szombat reggel (06.20.) 7.00 órakor, illetve 17.00 órakor lesz visszanézhető.

Fotó: Vermes Nikolett

mariagyudi zarandoklat 2022 banner

Szabadegyetem

Köznevelési Intézmények