Több százan adtak közösen hálát a mindennapi kenyérért augusztus 20-án Pécsett. A Magyarok Kenyerét Udvardy György megyéspüspök áldotta meg. A Szent István-napi helyi ünnepség immár ötödik alkalommal gazdagodott a Magyarok Kenyere programmal.

„Ha kenyér van, minden van. Ha kenyérhez jutunk, akkor táplálékhoz jutunk, akkor közösséghez jutunk, akkor föléled a szívünkben az osztozás vágya, a felelősség. Ha kenyér van, akkor jövőnk van" – ezekkel a szavakkal áldotta meg Udvardy György pécsi megyéspüspök a Magyarok Kenyerét augusztus 20-án.

A Magyarok Kenyere program a nemzeti összefogás jelképe. A magyarokat ezer évvel ezelőtt István király kovácsolta egybe, aki Udvardy György szerint reálisan gondolkodó, jó vezető volt:

„Igaz kérdéseket tesz fel – olyan kérdéseket, amelyek a nép javát szolgálják, és ezekre ad igaz válaszokat. Tehát a kereszténység melletti döntése nem hasznossági elv alapján születik meg, és nem is politikai megfontolásból, hanem azért, mert hiszi, hogy a Krisztusban felragyogó ember a jövő embere" – fogalmazott a főpásztor.

„Aki letör egy darabot a kenyeréből és odaadja az éhezőnek, attól ő nem kevesebb lesz, hanem több" – mondta az ünnepségen a Magyarok Kenyere program kezdeményezője, Korinek László.

Idén több mint négyszáz tonna búza gyűlt össze. Mindenekelőtt a dévai Szent Ferenc Alapítvány erdélyi árváinak, a kárpátaljai Nagydobronyi Református Irgalmas Szamaritánus Gyermekotthon lakóinak, valamint a magyarországi Oltalom Karitatív Egyesület rászorultjainak juttatják el. De éhező pécsi gyerekeknek is segítenek a Pécsi Jótékony Nőegylet Nekem Nincs Ebédem elnevezésű programjának keretében.

A Magyarok Kenyere megáldása és megszegése után Udvardy György pécsi megyéspüspök szentmisét mutatott be a Pécsi Székesegyházban.

 

Fotó: Loósz Róbert

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség