A Magyar Tudomány Ünnepén Pécsett a teológia fontosságát és időszerűségét vizsgálták. A konferencián nemcsak akadémikusok, hanem egyházi vezetők is részt vettek, akik a modern világ problémáira a teológián keresztül próbáltak meg választ keresni.

Udvardy György pécsi megyéspüspök példaként a virtuális teret hozta fel, s hangsúlyozta: nem mindegy, hogyan vagyunk jelen benne.

Teológusok, akadémikusok és egyházi vezetők tartottak előadásokat a Magyar Tudomány Ünnepén Pécsett, ahol többek közt az egyház és a tudomány között vontak párhuzamot. Azt vizsgálták, hogy a teológia mennyire időszerű és hogyan tud lépést tartani a gyorsan fejlődő tudománnyal.

„A teológia is a tudományok közé tartozik. A teológus többletháttérrel rendelkezik: ez a hit. A teológus mindig a hitből kiindulva gondolkodik, a hit szemüvegén keresztül lát." – mondta Kovács Gusztáv, a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola tanszékvezetője.

hittudomanyi tudomany napja konferencia web 20151103 5 bkUdvardy György pécsi megyéspüspök szerint az egyház arra törekszik, hogy dialógust teremtsen az egyén és a világ között, ez pedig segítség lehet abban is, hogy a morális értékeket fenntartsa a mai világban.

„Olyan új területek is megszületnek, mint a számítástechnika, de lehetne sok egyéb területet is említeni, ahol nem gondol senki arra, hogy a teológiának vagy a morálnak mondanivalója lehetne. Erre figyelmeztet XVI. Benedek pápa is: hogy minden tevékenységünknek morális kérdése van, például hogyan veszek részt a számítástechnika világában, hogyan veszek részt a virtuális világban." –fogalmazott a főpásztor.

Pécsre látogatott Günter Virt teológus professzor is, aki az Európa Tanács mellett működő Új Technológiák Európai Etikai Tanácsának tagja. Kiemelte, hogy a kor kihívásai között jelenleg az emberi méltósághoz való jog megtartása a legnagyobb feladat.

„Az emberi méltósághoz való jogot meg kell védeni és ennek a döntéshozatalban kiemelt figyelmet kell szentelni. Ma, amikor háborús zónákból menekülnek Európa felé az emberek, arra is kell törekedni, hogy ugyanolyan elbánásban részesüljenek, mint az itt élők." – mondta Günter Virt teológus professzor, bioetikus.

A Magyar Tudomány Ünnepét hivatalosan 2003 óta ünnepli november 3-án a Magyar Tudományos Akadémia, annak emlékére, hogy 1825-ben Széchenyi István ezen a napon ajánlotta fel birtokainak egyéves jövedelmét a Tudományos Akadémia megalapítására.

Fotó: Loósz Róbert

2022 október
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 03. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség