Szerda délután 3 órától csütörtök délig a pécsiek is megcsodálhatták a máriapócsi Könnyező Szűzanya Kegyképet. Az ikont Veszprémből hozták Pécsre, először a Xavéri Szent Ferenc görög katolikus templomba, majd a gyalogos zarándoklat után a Pécsi Székesegyházba. A hívek csütörtök délig folyamatosan imádkozhattak a kegykép előtt.

Rengeteg meglepetés, rengeteg csoda kíséri a zarándokutat – mondta Kocsis Fülöp, hajdúdorogi megyéspüspök a máriapócsi Könnyező Szűzanya Kegykép pécsi állomásán. Ez a kegykép mindenütt megindítja, megmozdítja az embereket. Máriapócsnak vonzása van. Ez a vonzás a kegyképből jön.

 

„Az országjárás során tisztán látom, hogy az emberekben ott él a belső jóság. Kinyitják szívüket Máriának. Mária érkezése, vonzása megnyitja az emberek szívét.”  - fogalmazott Kocsis Fülöp.

 

Az ikon köré szervezett ünnepi programok között szerepelt két püspöki szentmise, az Istenszülő Szűz tiszteletére írt két görög katolikus himnusz eléneklése, a Lorettói Litánia, az Előszenteltek liturgiája, Krétai Szent András nagy bűnbánati kánonja, a Pécsi Szerb Ortodox Egyházközség imája, valamint a katolikus iskolák zenés műsora, és közösen végzett imaóra is. Udvardy György pécsi megyéspüspök szintén kiemelte, hogy csodák történnek ezen az országjáró körúton.

 

A csoda mindig a hit csodája” – mondta a főpásztor.

„Hiszen a hitünk, mindig Isten és ember közötti személyes kapcsolaton alapul. A csodában Isten ajándékát fogadja be az ember, aki ebben hisz. Aki a kapcsolatok okán vagy a hit okán ezt nem fogadja be, annak számára a csoda nem értelmezhető. Az ember egy-egy találkozáskor megerősödik. Olyan erőt is kap, ami akár a kéréseit, problémáit is képes megoldani, hiszen az ember legfőképpen önmagával küzd. Ha önmagát képes legyőzni, mert jobb akar, vagy jobb tud lenni, akkor a csoda máris kész. Isten szenvedélyesen, sőt szenvedéssel szereti az embert. Ennek egyértelmű bizonyítéka Jézus Krisztus kereszthalála. De számtalan, hozzánk egészen közelálló formában is megmutatja szeretetét. Amikor már sem a tanítás, sem a példa, sem pedig a fegyelmezés nem használt gyerekkorunkban, akkor édesanyánk aggódó tekintete, adott esetben könnyei, életre szólóan megváltoztatták magatartásunkat. Az Istenszülő Szűz könnyező csodája is megváltoztat minket. Hiszen Isten ennyire szeret bennünket, és ennek nem fél jelét adni. Ez számunkra óriási erőforrás.” Ezekkel a szavakkal engedte útjára a máriapócsi Könnyező Szűzanya Kegyképet Udvardy György pécsi megyéspüspök.

 

A pécsi hívek a csütörtök déli Úrangyala imádság után búcsúztatták el az ikont, melyet rendkívüli biztonsági intézkedések mellett az országjáró zarándoklat következő állomására, Szegedre vittek tovább.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 April
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/3:
-
2024. 05. 08. - 2024. 05. 08.
Hittanolimpia a Magtárban:
-
2024. 05. 09. - 2024. 05. 09.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség