Július 1. és 3. között zajlott a 34. Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó a PécsiKatifi szervezésében. A fő előadást Gál Károly atya tartotta, a következő mottóval: Rossz szemmel nézed, hogy jó vagyok?

Napközben beszélgetések és műhelyfoglalkozások követték egymást, esténként pedig közös áhítaton és szentmisén, valamint zenés-táncos programokon vettek részt a fiatalok.

mit34 08A Ferenc pápa által meghirdetett szentévhez kapcsolódóan az irgalom volt a központi témája az idei Máriagyűdi Ifjúsági Találkozónak. A műhelyfoglalkozások elsősorban a szociális érzékenység, a segítő hivatások szempontjából közelítették meg a kérdést. Nagy Norbert, a Pécsi Egyházmegye ifjúsági referense katolikus közösségeket hívott meg, hogy ki-ki a saját szemszögéből beszéljen az irgalomról.

Udvardy György megyéspüspök a találkozó fő napján, szombaton csatlakozott a máriagyűdi közösséghez. A főpásztor kiemelte: a közös beszélgetések a hit számos misztériumát feloldják, közelebb hozzák a fiatalokhoz, s ennek az irgalmasság kérdése kapcsán is fontos szerepe lehet.

A találkozón közel kétszáz 16 és 35 év közötti fiatal vett részt. Mint a szervezők megfogalmazták, Máriagyűdön nemcsak a közös kikapcsolódás, hanem a közös hit és a hitből fakadó küldetés is összeköti a fiatalokat.

mit34 05A több évtizedes hagyományra visszatekintő találkozó fontos jellemzője, hogy nem csupán néhány napra, hanem sokszor egy életre összekovácsolja a Máriagyűdre érkező fiatalokat.

Geiszelhardt Sára szervező is kiemelte: a résztvevők ismerik egymást, tudják, ki kicsoda, figyelnek egymásra. A résztvevőket közös cél kapcsolja össze: a hit mélyítése és Isten keresése.

A szombat esti szentmisét a Máriagyűdi Bazilikában Udvardy György megyéspüspök celebrálta.

Fotó: katifi.hu

További képek az eseményről itt.


 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség