A Máriagyűdi Bazilika decemberi programjairól közlünk összefoglalót.

Állandó események:

Az adventi időszak és az év végi ünnepek alatt a vasárnapi szentmisék ünnepi rendben, 8 és 10 órakor kezdődnek.

Aktuális programok:

 • November 25-27-ig bentlakásos adventi lelkigyakorlat lesz. Főtisztelendő Péntek Zsolt váci egyházmegyés pap vezetésével. A lelkigyakorlatra még lehet jelentkezni. A lelkigyakorlat szentmiséi nyilvánosak: pénteken és szombaton 17 órakor, vasárnap 10 órakor kezdődnek.
 • November 26-án, szombaton 16.30-kor adventi áhítatot tart Rosner Zsolt plébános úr, Polgár Péter kántor úr, Szentgyörgyváry Albert és Szentgyörgyváry Gellért. A szentmise előtt adventi koszorú-megáldás lesz, valamint adventi gyertyagyújtás. A szentmise után vesperás következik, majd a kapualjban szerény agapéra várják a testvéreket.
 • November 27-én, Advent 1. vasárnapján ünnepelik a Bazilika felszentelésének évfordulóját. A búcsúi szentmisék ünnepi rendben, 8 és 10 órakor kezdődnek.
 • November 29-én, kedd reggel 6 órakor roráté szentmise lesz a Bazilikában.

Mariagyud telen

 • December 3–án, szombaton 16 órától a Rózsafüzér Társulat titoksorsolása, 16.30-tól, a szentségimádás alatt, zenés adventi áhítat lesz a Bazilikában. Az áhítatot a siklósi Kanizsai Dorottya Általános Iskola tanulói vezetik. 17.00-kor a szentmise elején ünnepélyesen meggyújtják az adventi koszorú két gyertyáját. A közösen imádkozott vesperás után szerény agapé várja a testvéreket a kapualjban.
 • December 6-án, kedden reggel 6-kor roráté szentmise lesz a Bazilikában.
 • December 8-án, csütörtökön, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén a szentmise 17.00-kor kezdődik.
 • December 10-én, szombaton 16.30-tól a szentségimádás alatt, zenés adventi áhítat lesz a Bazilikában. Közreműködik Radnai Tamás orgonaművész. 17.00-kor a szentmise elején ünnepélyesen meggyújtják az adventi koszorún az öröm gyertyáját is, majd közös vesperás, és szerény agapé várja a testvéreket a kapualjban.
 • December 17-én, szombaton 16.30-tól a szentségimádás alatt, zenés adventi áhítat lesz a Bazilikában, a siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanulóinak közreműködésével. 17.00-kor a szentmise elején ünnepélyesen meggyújtják az adventi koszorú negyedik gyertyáját is, majd közös vesperás és szerény agapé lesz.
 • December 20-án, kedden reggel 6-kor roráté szentmise lesz a Bazilikában.
 • December 24-én, szombaton reggel 6-kor roráté szentmise lesz. A Bazilika betleheme 16.00-ig lesz látogatható. Éjszaka 23.00-kor nyitják a Bazilikát, a templomközösség pásztorjátéka 23.30-kor kezdődik. 24.00-kor éjféli szentmisét mutat be Rosner Zsolt, a Bazilika plébánosa.
 • December 26-án hétfőn, Szentkarácsony másnapján, Szent István diakónus, első vértanú ünnepén is 8 és 10 órakor lesznek a szentmisék.
 • December 28-án, szerdán, Aprószentek ünnepén 15.00-tól megszólalnak a Bazilika harangjai a meg nem született gyermekekért. Szentmisét 17 órakor ünneplünk.
 • December 30-án, pénteken reggel 9.00-kor indul a hagyományos évvégi hálaadó Tenkes-túra, a környékbeli plébániák közösségeivel. Visszaérkezéskor, kb. délután 2 órakor hálaadó szentmise lesz a Bazilikában. Ezen a napon van Szent Család ünnepe. A 17.00 órakor kezdődő szentmisében a jelenlévő családok ünnepélyes áldásban részesülnek.
 • December 31-én, szombaton 16.00-kor év végi hálaadás lesz a Bazilikában.

 

 • Január 1-én vasárnap: Szűz Mária, Isten Anyja ünnepén a szentmisék ünnepi rendben, 8 és 10 órakor lesznek.
 • Január 6-án, pénteken, Vízkereszt ünnepén a szentmisék 10 és 17 órakor lesznek a Bazilikában. Vízkereszt parancsolt ünnep, minden megkeresztelt hívőt várnak a szentmisére.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség