A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász és a Remény Háza az év minden napján segít a rászorulóknak, télen azonban megsokszorozódnak a teendők. A karitász krízisirodájában ruhát és tartósélelmiszert, a Remény Házában meleg ebédet kapnak a rászorulók, de a szociális alapszolgáltatásokat is igénybe lehet venni. Mindkét helyen várják az önkénteseket is.

caritas domus spei web 20170112 4
A karitász munkatársai naponta 9 és 12 óra között fogadják a rászorulókat a Lánc utca 6. szám alatti Krízisirodában. Mindenki kap ruhát, és a megmaradt anyagokból a varrodában bélelt kesztyűket és zoknikat is varrnak a munkatársak. Ezenkívül több áruházban gyűjtöttek tartósélelmiszert, amit karácsony előtt osztottak ki a családoknak.
A szezonális akciókon kívül állandó segítséget is nyújtanak: tíz krízishelyzetben lévő családot támogatnak rendszeresen rezsiköltséggel, lakbérrel, gyógyszerrel és építőanyaggal, további öt családnak pedig élelmiszerrel segítenek naponta. Az egyházmegye húsz településén összesen 2000 kilogramm ruhát oszt a karitász, Kisvaszaron pedig négy katasztrófa sújtotta ház újjáépítésében segítettek a közelmúltban.
Annak érdekében, hogy mindenki fűtött lakásban élhessen, a karitász tíz rászoruló családhoz juttatott el kályhákat. A szervezet húsz önkéntessel csatlakozott az Egymillió csillag a szegényekért akcióhoz.

A Remény Háza a pécsi önkormányzat, a kertvárosi plébánia és több szociális szervezet összefogásával jött létre. A nappali hajléktalan-ellátót 80-90 fő veszi igénybe, az éjjeli menedék pedig 33 férőhelyes. Hétfőtől szombatig 60-70 adag ételt főznek, amit délben osztanak ki a rászorulóknak. „Ez a ház remény a város számára" – mondta a négy évvel ezelőtti megnyitón Pavlekovics Ferenc atya, kertvárosi plébános. A ház missziója azóta is változatlan.

Fotó: Loósz Róbert

További képek a karitász működéséről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség