Február 2-án, a megszentelt élet napján négy, a Pécsi Egyházmegye területén működő szerzetesrend képviselője mutatkozik be. Az idei rendezvény házigazdája a kozármislenyi Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei közösség lesz. A közös vesperást imádság, beszélgetés, majd ünnepi szentmise követi, amelyet Udvardy György főpásztor mutat be az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei kolostor templomában.

ferences noverek lelkiseg kozos ima„Evangéliumi élet az egyházban, az alázatos Krisztus nyomdokainak követése embertársaink szolgálata által" – ez a hitvallása az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei közösségnek. A szerzetesnővérek két egyházmegyében vannak jelen: Magyarországon a Pécsi Egyházmegyében, Kozármislenyben és Erdélyben a Gyulafehérvári Egyházmegyében, Árkoson.
A kozármislenyi anyaház 1996-ban egy svájci jótevő támogatásával épült fel. 2004-ben nyitották meg Dorothea Otthonukat, ahol civil dolgozókkal együtt gondozzák és ápolják az időseket. Arra törekednek, hogy a gondjaikra bízottak életük utolsó szakaszát békés, barátságos és otthonos környezetben élhessék, megérezve, hogy Isten és sok ember szemében most is fontosak és értékesek.
Kozármislenybe sok fiatal költözött az elmúlt években, velük szeretnék megtalálni a közös hangot a szerzetesnővérek, és szeretnének a mindennapokban segíteni. Az idei Megszentelt Élet napi imádság, beszélgetés és szentmise Kozármislenyben lesz, ahol a ferences nővéreken kívül a pálosok, a kármeliták is bemutatkoznak, valamint a Betegápoló Irgalmasrendet is megismerhetik az érdeklődők.

A legmélyebb gyökerei a pálos rendnek – az egyetlen magyar alapítású szerzetesrendnek – vannak Pécsett. Először az Árpád-korban, majd a török hódoltság után, később a két világháború között, ezt követően pedig a rendszerváltás után éledt újra a 750 éves rend. A Pécsett élő atyák két templomban teljesítenek szolgálatot. A pálosok vallják, hogy egy életre szóló döntés teljessé teszi az emberi életet.

szerzetesek eve lezaras palosok web 20160202 138

bernadett nover„Kármelita lelkülettel nemcsak szerzetesként, de a világban is lehet élni!" – vallják a magyarszéki sarutlan kármelita nővérek, akik a világtól elzártan élik életüket, de októberben, Avilai Szent Teréz kármelita szerzetes nővér ünnepén Magyarszéken is kinyílnak a kapuk, és szentmisére, szentségimádásra és vesperásra várják az érdeklődőket kápolnájukba a sarutlan kármelita nővérek.

A Betegápoló Irgalmasrend kórházában jelenleg 117 ágyon tudják biztosítani a régió lakosságának hospice és krónikus ellátását, a rend küldetésével összhangban. Istenes Szent János életének példája mutatja, hogy sokszor kitérőkön, tévutakon keresztül vezet az út valódi hivatásunk felé. Istenes Jánost 1690-ben avatták szentté. XIII. Leó pápa a katolikus kórházak védőszentjévé tette. Ünnepét 1714-ben vették föl a római naptárba.

A szerzetesi életformát ma is számos előítélet övezi. Ezt az elköteleződést gyakran embert próbáló, már-már lehetetlen küldetésnek tartja a közvélemény. Ezért is fontos, hogy a megszentelt élet napján, február 2-án nyilvános beszélgetésen valljanak életükről és hivatásukról a Pécs környéki rendek képviselői. A közös vesperás 16.15-kor kezdődik, majd imádság és beszélgetés lesz. Udvardy György megyéspüspök 17 órakor mutat be szentmisét az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei kolostor templomában.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 February
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Közelgő események

Egyházmegyei szabadegyetem 2024/1:
-
2024. 02. 28. - 2024. 02. 28.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 03. 01. - 2024. 03. 01.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 03. - 2024. 03. 03.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség