Közel hatszázan vettek részt a Pécsi Egyházmegye elsőáldozóinak találkozóján Máriagyűdön május 27-én. A második alkalommal megszervezett eseményre a 270 gyermeket, akik idén találkoznak először az eucharisztiával, szüleik és hitoktatóik is elkísérték.

mariagyud 20170527 1

A Pécsi Egyházmegye városaiból és kisebb településeiről is érkeztek gyerekek, akik az elsőáldozás szentségét idén veszik fel. Bátaszékről, Bicsérdről, Döbröközről, Mágocsról, Dombóvárról, Görcsönyből, Hímesházáról, Kozármislenyből, Magyarszékről, Mohácsról, Paksról, Pécsről, Pécsváradról, Sátorhelyről, Siklósról és Somberekről több mint 270 diák, 35 hitoktató és 250 szülő azért ment Máriagyűdre, hogy találkozzon a többi elsőáldozóval.

A ragyogó napsütésben a szabadtéri oltárnál bemutatott püspöki szentmise után játékos feladatok várták a hittanosokat. Célba dobás, kötélhúzás és egyéb ügyességi feladatok mellett a liturgikus ismeretekre is szükség volt a megoldáshoz. A sikeres teljesítésért a gyerekek gyöngyöket kaptak, amelyeket a feladatok végén egytizedes rózsafüzérré fűztek össze. A szülők eközben Nagy Péter, a Pécsi Egyházmegye közoktatási munkatársa előadását hallgathatták a templomban. A vetélkedő után Ördögszekér Kompánia Időfa című bábelőadását látták a gyerekek.

elsoald mariagy web 20170527 101

Udvardy György pécsi megyéspüspök szerint az elsőáldozás mint beavatási szertartás irányt ad a gyermeknek a rá váró döntésekben. A főpásztor hozzátette: a szülői példa mellett az egyház adhat világos, egyértelmű tanácsot. Azért fontos, hogy a gyermekek ebben az életkorban találkoznak az oltáriszentséggel, mert ilyenkor természetükből adódóan nyitottak. Egy-két éven belül, a kiskamaszkorban ismét megindul a távolodás a templomi tevékenységektől. Ám ebben az életszakaszban már ott van a tanács, a példa, vagyis az, hogy az Isten mindenütt jelen van, különösképp az oltáriszentségben.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség