Jubileumi tanévnyitó ünnepély volt szeptember 3-án a szekszárdi Szent József Iskolaközpontban. A tagintézmény, a Szent Rita Katolikus Óvoda lezárta jubileumi évét, míg az egy tanévvel fiatalabb iskola alapításának 25. évfordulóját ünnepelte.

A színes ünnepi műsorban volt apa-fiú négykezes, diák-pedagógus énekkar, szülők, öregdiákok és pedagógusok zenéltek együtt, a felső tagozatosok jelenetet vittek színre, felléptek az óvodások, az elsősök pedig hagyományosan tanévnyitó verssel és dallal érkeztek, majd megkapták az összetartozást, azonos értékrendet jelző, iskolai címerrel ellátott köpenyt.

25 eves szekszardi iskola web 20170903 16

Fodor Mihályné, az intézmény igazgatója az iskola és óvoda múltjába való visszatekintés után kijelölte a jövő felé vezető utat is: fontos olyan hellyé tenni az óvodát, iskolát, ahová a gyermek és pedagógus nap mint nap szívesen jár. Mindehhez a szülők együttműködését is kérte: „Mi pedagógusok mindent meg fogunk tenni, hogy ránk bízott gyermekeik okos, ügyes és tisztelettudó fiatalokká váljanak. Bízzanak óvónőinkben, tanítóinkban, tanárainkban, ugyanakkor segítsék pedagógusaink munkáját gyermekeik boldogulása, testi-lelki fejlődése érdekében, hiszen egy közös úton haladunk. Célunk, hogy gyermekeink ismerjék meg, sajátítsák el azokat a keresztény értékeket, amelyek birtokában bátran felfedezhetik az őket körülvevő világot.” Udvardy György megyéspüspök és Petkó Tamás püspöki biztos szavai több szálon kapcsolódtak az igazgatónő gondolataihoz.

 

25 eves szekszardi iskola web 20170903 73A plébános a jelenlegi ezüst jubileum kapcsán ezüst iskolaként jelölte meg az intézményt, amely a helyezések között épp csak egy lépésnyire van az aranytól. Az arany évfordulóra már arany iskolát szeretne látni Szekszárdon, de nem az elit képzés tekintetében, hanem az igaz kereszténységben. A megyéspüspök beszédében a bátorságra emlékeztetett: mindazok bátorságára, akik ezt az intézményt újraindították, vállalták a bizonytalanságot is azért, hogy értékrendjüknek megfelelő nevelést nyújthassanak gyermekeiknek, tanítványaiknak. Nekik köszönhetik, hogy most van mit ünnepelni. Megköszönte azon szülők és pedagógusok bátorságát is, akik most döntenek a katolikus intézmények mellett, mert fontos számukra a gyermek egész emberré nevelése, akinek érzelmeit, szellemét, személyiségét egyaránt formálni kívánják. Ma a bátorságot az egyértelműség is jelzi: az egyértelmű gondolkodás, egyértelmű beszéd, és az életvezetésben egyértelműen Krisztus középpontba helyezése. Emiatt tudhatják a szülők: gyermekük jó helyen van, hiszen az Egyházmegye célkitűzése összecseng a szülők terveivel: biztos jövőt teremteni a gyermekek számára.

A tanévnyitó ünnepségen és a Veni Sancte szentmisén részt vettek a város vezetői, Kuchta Margit, az Isteni Megváltóról Nevezett Nővérek Kongreációjának vezetője, az intézmény korábbi igazgatói, dolgozói, valamint a Pécsi Egyházmegye oktatási intézményeinek vezetői.

Bertáné Hargitai Margaréta

Fotó: Loósz Róbert
További képek az eseményről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 April
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Egyházmegyei ministránstalálkozó Pakson:
-
2024. 04. 13. - 2024. 04. 13.
Egyházmegyei ministránsnap Pakson:
-
2024. 04. 13. - 2024. 04. 13.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 14. - 2024. 04. 14.
Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség