2018. június 11-én délután ünnepélyes keretek között letették a Szent Mór Iskolaközpont tagóvodája új épületének alapkövét a pécsi Káptalan utcában.

A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő Szent Mór Iskolaközpont tagóvodájában jelenleg 65 gyermek nevelését látja el 3 csoportban 6 óvónő. A keresztény nevelést biztosító óvodát évről évre több család választja kisgyermeke számára, ezért a bővítés szükségessé vált. Az új épület a pécsi Káptalan utcában épül meg, az építkezést már év elején megkezdték a szakemberek, ám az alapkő elhelyezésére nyár közepén, Szent Benedek, Európa védőszentjének ünnepén került sor.
Udvardy György pécsi megyéspüspök emlékeztetett az elmúlt hónapokban elkezdődött építkezésekre. „Tavaly ősszel Komlón és Pécsett helyeztük el az ottani iskolák újonnan épülő szárnyainak, tornacsarnokának alapkövét, pár hete a Szent Lőrinc Gondozóotthonban kezdődtek meg a munkálatok. Mindig öröm a bővülés, de ilyenkor nem az épületekre vagyunk büszkék, hanem arra a munkára, amely ezekben az épületekben folyik. Itt is szeretnénk az életet szolgálni.” – emelte ki a főpásztor.
Dohóczki Péter, az egyházmegye gazdasági igazgatója beszámolt a jelenleg is futó beruházásokról. „Az egyházmegye uniós forrásból és kormányzati támogatásból mintegy 17 milliárd forintot fordíthat fejlesztésre: elsősorban oktatási és szociális intézmények felújítására, bővítésére. Az összeg azonban közel sem elég minden szükséges munkálatra, ezért megfontolt döntéseket kell hozni. Az óvoda bővítésével kapcsolatban azonban egyértelmű volt a döntés, szükséges és örömteli.” A gazdasági igazgató elmondta, a Káptalan-oviban az építésre, felújításra, eszközbeszerzésre és területrendezésre több mint 800 millió Ft értékű forrás áll a Pécsi Egyházmegye rendelkezésére, ebből a megkötött vállalkozási szerződés szerint az óvoda épületének kialakítására több mint 720 millió forint jut.

sztmor ovoda alapko web 20180711 17

Soltész Miklós, az EMMI egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért, valamint az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkára köszöntőjében elmondta, az elmúlt években a kormányzat a családokat állította középpontba, ennek részeként az idei évet a család évének nyilvánították. „A nemzetpolitika része az óvodafejlesztési program, így csaknem kétezer intézmény újul meg. Mivel nemzetben gondolkozunk, nagyon fontos a magyar kormánynak, hogy ebben a programban nem csak az állami és önkormányzati óvodákra, hanem az egyházi és a határon túli fejlesztésekre is figyelünk.”- emelte ki az államtitkár.

sztmor ovoda alapko web 20180711 36

Az alapkő elhelyezésekor, hagyományosan, időkapszulát is elhelyeztek, amelybe a résztvevők egy-egy személyes tárgyukat tették. A főpásztor a szentatyától kapott rózsafüzért, a gazdasági vezető saját gyermekkori kisautóját, az államtitkár pedig Márton Áron püspököt ábrázoló kulcstartót zárt az utókornak szánt urnába.

A most épülő Káptalan utcai óvodában 1200 négyzetméteren 4 csoportszobát, játszóteret, tornatermet, szülői fogadót, aulát és rendezvénytermet alakítanak ki, valamint a nevelési munkát segítő fejlesztő eszközökkel, vadonatúj berendezésekkel gazdagodik a tagintézmény.

A beruházás a tervek szerint 2019 tavaszán zárul, a 2019/2020-as tanévben már az új épületben fogadják a gyermekeket.

Fotó: Loósz Róbert
További képek az eseményről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség