Az egyházmegye 10 óvodájának mindegyikéből érkeztek pedagógusok a szakmai továbbképzésre, ahol a Pécsi Éltes EGYMI munkatársai tartottak előadásokat.

A bölcsődéhez már nagy, de az iskolához még fiatal gyermekek nevelésében kétségkívül van valami egyedülálló. A 3-6 év közötti porontyok fejlesztése szép, mégis kimerítő feladat, melyhez szükség van a folyamatos tanulásra, és legfőképp a lelki megújulásra. Ezért nem elhanyagolhatóak azok a találkozók, ahol a szakma képviselői megoszthatják egymással tapasztalatikat, miközben számos érdekes előadás által bővíthetik azt a tudástárat, amellyel a mindennapokban dolgoznak. Az egyházmegye 10 intézményéből érkező óvodapedagógusoknak október 18-án, pénteken, a Megtár látogatóközpontban lehetőségük volt arra, hogy elmélyedjenek hivatástudatukban a szakmai továbbképzésen.

A programokban gazdag nap a Pécsi Éltes EGYMI munkatársainak bemutatkozásával kezdődött. Sonkolyné Fehér Melinda, Horváthné Vertike Andrea és Horváth Sándor interaktív prezentációja alatt a 30 résztvevő igazi hétköznapi, gyakorlatias segítséget kapott az utazó gyógypedagógus hálózat kollégáitól. Ezt követte a fejlesztendő gyermekekre irányuló feladatok és a diagnosztikai háttérhez kapcsolódó gyakorlati, valamint adminisztrációs segítséget nyújtó előadás. Majd a pedagógusok az óvodai és iskolai nevelési színtér határához érkező gyermekek sajátosságait tekintették át. Így a jelenlévők a normál ütemű fejlődés támogatásához és az átlagtól eltérő fejlődésmenetű fiatalok eredményes neveléséhez kaptak elméleti és gyakorlati kapaszkodókat. Egyúttal a második, tudásmegosztó és attitűdformáló előadás az iskolára való készültség elvárásait, valamint az ebből fakadó óvodapedagógusi feladatokat is megvizsgálta az iskolába lépés látószögéből. Míg a továbbképzés harmadik, egyben utolsó prezentációja a beszédfejlesztés feladatairól szólt az iskolakezdés időszakában. Szakmai támogatás gyanánt az pedagógusok informálódhattak a gyakori beszédhibákról, sőt egy logopédus szemszögéből is körbejárták a tárgyalt nehézségeket. Mindehhez hozzátartozik az is, hogy a programok közötti kávészünetben számos szakmai tapasztalat cserélt gazdát, ezzel teljessé téve a továbbképzés küldetését.

Fotó: Tóth László

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 May
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

ELMARAD - Pünkösd főbúcsú – a cigányok részvételével:
Máriagyűd
2020. 05. 31. - 2020. 05. 31.
ELMARAD - Pünkösd-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 05. 31. -
ELMARAD - Pünkösdhétfő – a horvátok részvételével:
Máriagyűd
2020. 06. 01. - 2020. 06. 01.
ELMARAD - Szentségimádás a KATIFI-vel:
Pécs - Belvárosi templom (Dzsámi)
2020. 06. 03. - 2020. 06. 03.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 06. 04. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi