Bemutatkoznak a Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola leendő elsős tanítói.

kodály1Tóth Hajnalka

Tóth Hajnalka vagyok, Komlón élek. 2013-ban végeztem a Kaposvári Egyetem Pedagógiai Kar tanító szakán, ének-zene műveltségterülettel. 2012 óta napközis nevelőként dolgozom, az iskolában, 2014 óta tanítok. Négy első osztályos napközis csoportom is volt az elmúlt tanévek során, tanítottam testnevelést, rajzot, technikát és ének-zenét, jelenleg a második osztályos gyerekek napköziseként tevékenykedem. 

Számomra nagyon fontos a zenei nevelés, mely által sok területen fejlődnek a gyerekek. 7 évig tanultam zongorázni, játszom furulyán, és xilofonon is. A pécsi Mecsek kórusban és diákmiséken templomi gitáros zenekarban is éneklek. Szeretném elérni, hogy gyermekeinknek megfelelő alapokat tudjak biztosítani rohanó világunkban, nem ijedek meg az újításoktól, szeretem bevinni a modern technikákat, módszereket óráimra.

Olyan kapcsolatot szeretnék a szülőkkel kialakítani, ahol közösen erősítjük és támogatjuk a gyermekek nevelését, oktatását. Elsős tanítóként szeretném megkönnyíteni az óvoda-iskola átmenetet játékos, zenés feladatokkal, hogy ezután könnyedén vehessük az akadályokat.

Szeretettel várok minden leendő első osztályost, hogy közösen építhessük fel a betűk és számok birodalmát!

Hajni néni

 

Fadgyas Évakodály2

Erdélyben születtem és nevelkedtem. Nagykőrösön tanultam. 1998-ban és 2001-ben diplomáztam hittanoktató majd tanító szakon, műveltségi területnek az „Ember és társadalmat” választottam. Lakhelyem Komló. 17 évig dolgoztam halmozottan sérült felnőttekkel, ahol feladatom volt egy támogató-elfogadó közösség létrehozása, patronálása, mely nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ők is teljes értékű emberként élhessenek.

Itt sokat tanultam, legfőképpen azt, hogy minden ember értékes. Napközis nevelőként a kilencedik tanévet kezdtem el. Azt gondolom, hogy a kicsikkel való személyes kapcsolat kialakítása a legfontosabb, hiszen ez biztonságot jelent számukra. Ennek fontosságát szülőként is tapasztalom, gyermekem is ebben az iskolában kezdte meg az első osztályt, jelenleg is itt tanul.

Pedagógiám alapja, hogy az élményszerű tanulást, saját tapasztalatok alapján, tevékenyen tudják elsajátítani a gyerekek, és képesek legyenek hasznosítani a megszerzett ismereteket. 

Nyitott vagyok az új pedagógiai módszerekre, az elmúlt időszakban számos továbbképzésen vettem részt, melyet beépítettem tanításaimba.

Fontosnak tartom a gyermek, a szülő és az iskola hármas egységét, hiszen az együttműködés megkönnyíti az utat a legjobb eredmények eléréséhez. Ebbe az egységbe várom leendő elsőseinket nagy szeretettel és kíváncsisággal.

Éva néni

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség