Élménygazdag napközis táborban vettek részt a Szent József Iskolaközpont diákjai, akik a városi kalandtúra és a vidéki kirándulás mellett egy lovardába is ellátogattak.

A Szent József Iskolaközpont nyári tábora napközis jelleggel működött június végétől július elejéig, ahol huszonegy (7-9 éves) tanuló, egy közösségi szolgálatát végző diák (az intézmény volt tanulója) és naponta két pedagógus vett részt.

napközi2A napi háromszori étkeztetést egy közeli étkezde biztosította, akik vállalták, hogy a jelenlegi helyzetnek megfelelően, mindhárom étkezést személyre csomagolva, egyszer használatos csomagolásban juttatják el a résztvevők számára. A diákok ízletes és bőséges étkezést kaptam, ami különösen fontos volt, hiszen közülük többen csak így jutottak finom, tápláló ételekhez. De a programok bősége is elvarázsolta a fiatalokat, az első napon a háború fogalmával ismerkedtek játékos módon, csapatverseny segítségével. Megtekintették Szekszárd városának egyik magángyűjteményt tartalmazó múzeumát, mely háborús emléktárgyakat állít ki. Másnap délelőtt egy lovas tanyán ismerkedhettek az állatokkal és kipróbálhatták a lovaglást is, délután pedig Török Lászlóné segítségével bőrkarkötőt készítettek. Szerdán a település egy méhészetéhez látogattak, ahol kirándulásra, perec dagasztására és kisütésére, kézműveskedésre, virágültetésre is lehetőség nyílt a füves terepen való szaladgálás mellett. Csütörtökön a nagy hőség miatt már szabadtéri programra nem került sor, így a gyerekek egy klimatizált játszóházba látogattak el egy hosszú séta kíséretében. Itt nagyszerűen, intenzív mozgással tölthették idejüket, örültek, hogy délután már leülhettek, miközben megtekintettük a Szeleburdi vakáció című filmet. Végül, az utolsó napon, délelőtt ügyességi feladatokat végeztek szokatlan játékokkal, míg délután látványos kísérleteket mutatott be nekik Szegedi Dezső, aki be is vonta a gyerekeket a kísérletekbe.

„Kimerítő, mégis üdítő napokat élhettünk át. Öröm volt látni a csillogó gyermekszemeket, hallani a nagy kacajokat. Mind a gyerekek, mind a szülők nagyon hálásak voltak a lehetőségért, a változatos programokért és már várják a következő évi tábort. Köszönjük a lehetőséget!” – mondta Bakonyi Györgyné, táborvezető.

„Minden tekintetben példát adtam nektek, hogyan kell dolgozni, s a gyengéknek támaszukra lenni, Urunk Jézus szavaira emlékezve: Nagyobb boldogság adni, mint kapni.”(Ap Csel.20,35)

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 June
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Konkurzus:
Püspökség -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Lectio Divina Eucharistica:
Pécs -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 18. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -
Igazgatói értekezlet:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 24. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség