2020.11.07-én került megrendezésre a Karitász Lelki Nap, amelyet a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász önkéntesei számára rendezett. A covid 19 vírushelyzet miatt a tavaszra szervezett esemény elmaradt, a hétvégi alkalom azonban szigorú előírásokat és higiéniai feltételeket betartva sikeresen megvalósult.

Baranya és Tolna megye önkéntesei korlátozott létszámmal ugyan, de még megjelenhettek az eseményen, amely fontos volt a fejlődés, a tanulás, az együttlét és a lelkiség szellemében a szeretetszolgálatban tevékenykedők számára.

A szombati Lelki Nap a pécsi Székesegyházban indult, ahol Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, a Katolikus Karitász elnöke mutatott be istentiszteletet, kiemelve a karitatív munka lelkiségét. A szentmise után pedig a Caritas Hungarica díjak lettek átadva az egyházmegyéből 3 díjazottnak, akik önzetlen önkéntes munkájukért vehették át a kitüntetést. A 3 fő díjazott: Kriszl Istvánné, Kásler Béláné és Sárréti Gyuláné elismerő oklevélben és díszes Karitász kitűzőben részesült, majd egy csokor virággal köszönték meg számukra az önzetlen-szeretetteljes munkát.

A lelki táplálékról ezután Kajtár Edvárd atya gondoskodott előadásában, amely már a Püspöki Magtár Látogatóközpontban valósult meg. A plébános, a vírushelyzetre reagálva a hitbéli reflexiók a betegségről témára építette előadását és erősítette lelkületben, kitartásban és reményben az egybegyűlteket. Elmondta, „hogy meg tudunk betegedni, mert teremtmények vagyunk. mulandóak, törékenyek, nem isteni „alkatrészekből” valók. Hiányosnak vagyunk teremtve, mely által folyamatosan rászorulunk Alkotónkra, így ez a kapcsolat tesz teljessé minket és életünket. A betegség és a gyógyulás komplex folyamat, amelyből az egész embernek kell kigyógyulnia, fizikai, közösségi, erkölcsi és hitbéli folyamat következtében, nem tud csupán a test meggyógyulni. Jézus ugyanis az embert akarja meggyógyítani, nemcsak a betegségét.”- mondta.

Az ebéd után, amelyet szintén a Magtár biztosított, Jáger Eszter, a pasztorális iroda munkatársa tartotta meg előadását a teremtésvédelemről.

Ezután Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója ismertette a 2020-as év eredményeit, a már megvalósult és még aktuális, futó programokat.

Nem utolsó sorban pedig köszönetét fejezte ki az önkénteseknek a részvételért és az egész évben nyújtott önkéntes szeretetszolgálatért. Ebben az évben kiemelt szerepet kapott a karitatív segítői szolgálat, így a bátor önkéntesek is, akik idejüket, egészségüket és önmagukat kockáztatva álltak helyt és segítették és segítik ma is embertársaikat a nehéz, vírusos időszakban is.

Fotó, szöveg: Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség