Kétszáz adag ételt, meleg ruhát, játékokat és ajándékcsomagokat osztott a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász december 21-én a Pécs-Gyárvárosi templom udvarán. A pécsi csoport idén harmadszor oszt ételt a városban.

A karácsonyi ételosztás a gyerekek betlehemes műsorával kezdődött. A karitász koordinálásával idén összesen 200 adag pörköltet főztek.

Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója elmondta azt is, hogy csatlakoztak az Egymillió csillag elnevezésű országos akcióhoz, amelynek keretében felhívják a figyelmet a szegényekre, valamint arra hívnak mindenkit, hogy vállaljanak szolidaritást embertársaikkal.

A meleg ételen kívül ruhák és játékok közül is válogathattak a rászorulók. Sokaknál csak ezek az ajándékok kerülnek a fa alá. Az ebéd után a családok karácsonyi ajándékcsomagot is kaptak. A Pécs-Gyárvárosi plébánián hagyomány, hogy mindenben segítik a nélkülözőket.

caritas gyarvaros tesco etelosztas web 20151221 14

„Nagy itt a szegénység, sok a nyugdíjas, a hajléktalan, a munkanélküli. Ők is Isten gyermekei, ők is a mi testvéreink, nem tehetünk különbséget. Nagyon hálásak tudnak lenni egy-egy jó szóért, bármilyen segítségért. Egy papnak ez is a küldetése, különösen most, az Irgalmasság szent évében. Örülök, hogy sokan közülük járnak szentmisékre, katekézisre. A gyerekek közül sokan a Néri Szent Fülöp Katolikus Iskolában tanulnak. Ha sikerül a szívüket Isten felé megnyitni, akkor már érdemes volt." – tette hozzá Kövesi Ferenc plébános.

Adománygyűjtés, ruha- és ételosztás, lakhatás támogatása, idősgondozás, adventi vásár, kályha és tüzelő a rászorulóknak. A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász idén is segített a nehézsorsú családoknak. A pécsi csoport krízisirodájába egy-egy hétköznapon 40-50 rászoruló tér be, akiknek ruhát, élelmiszert, gyógyszert és tüzelőt adnak.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség