Lezárult a Máriagyűdi Kegyhely két éve tartó felújítása. Az uniós forrásból finanszírozott projekt célja az volt, hogy az ország egyik legkeresettebb zarándokhelye méltó módon szolgálja a lelki feltöltődésre vágyó zarándokokat.

Október 8-án délelőtt 10 órakor ünnepi szentmise kezdődött, főcelebránsa Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt, aki a szertartás végén megáldotta a megújult kegyhelyet. Az ünnepség részeként a Katolikus Karitász egy defibrillátort adott át a máriagyűdi plébániának.

Két éve tartó, nagyszabású felújítási program zárult le október 8-án. A Máriagyűdi Kegyhely Turisztikai Fejlesztése című projekt uniós forrásból valósult meg – általa Máriagyűd méltóvá válhatott történelmi jelentőségéhez. Az ünnepre az ország minden részéből és a határon túlról is érkeztek zarándokok.

Az ünnepi szentmise főcelebránsa Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt, aki hangsúlyozta: jövőbe vetett hitünk a múltunkban gyökerezik.

„Hálánkhoz kapcsoljuk hozzá azt a reménykedő bizakodást, hogy Szűzanyánk, velünk voltál, népünkkel, egy évezreden át, benned bízunk, hogy ennek a népnek ne csak ezeréves keresztény múltja, hanem jövője is legyen." – fogalmazott homíliájában az érsek.

Az érsek a szertartás végén megáldotta a megújult kegyhelyet, majd Udvardy György pécsi megyéspüspök mondott ünnepi köszöntőt.

„A kegyhely megújítását azért vállaltuk, hogy a híveket segítsük. Az a szándék vezérelt minket, hogy az emberek örömmel, megfelelő körülmények közt találják meg lelki megújulásukat és hitük forrását, és kapják meg a boldogságos Szűzanya oltalmát." – mondta a főpásztor.

Az eseményen jelen volt Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának illetékes helyettes államtitkára, aki beszédében rámutatott: Mária-kegyhelyeink útjelzők a magyarságnak, erősítik a hitet és a nemzeti öntudatot. Hegyi László hozzátette:

„Amikor Magyarország kormánya az európai uniós források elosztásánál támogatja a nemzeti kegyhelyeink, így a Mátraverebély, szentkúti és a máriapócsi, valamint a most elkészült máriagyűdi kegyhely felújítását, rendezetté tételét, akkor azokat a lelki erőműveket látja bennük, amelyek képesek feltölteni az embert, képesek lelkileg és szellemileg felemelni a nemzetet."

Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója „a jó jót szül" jeligével egy defibrillátort adott át a máriagyűdi plébániának – a segélyszervezet a leglátogatottabb intézményeket és zarándokhelyeket támogatja életmentő eszközökkel. Az ünnepség rózsafüzér imádsággal zárult a kegytemplomban, amely immár megszépítve és megerősítve várta a híveket a délutáni keresztút és litánia előtt.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 March
M T W T F S S
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 10. - 2024. 03. 10.
Könyvbemutató a Magtárban:
-
2024. 03. 13. - 2024. 03. 13.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.
Férfitalálkozó :
Szigetvár -
2024. 03. 22. - 2024. 03. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség