Több mint 100 millió forintból újult meg a Szekszárdi plébánia és 70 millió forintból a Belvárosi templom. Az ünnepi szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatta be.

Megújult a Szekszárdi Belvárosi templom és a plébánia (Fotó: EMMI)Az eseményen jelen volt többek közt Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára is. A plébánia felújítását jórészt a Pécsi Egyházmegye állta, míg a templomfelújítás széleskörű összefogás eredményeként valósulhatott meg.

A szekszárdi Belvárosi Templom és plébánia felújítását ünnepelte a helyi egyházközösség november 8-án. Udvardy György pécsi megyéspüspök még az ünnepi szertartás előtt megáldotta a 70 millió forintból megújult Belvárosi templomot. A templomfelújításhoz az Emberi Erőforrások Minisztériuma 22 millió forinttal, a szekszárdi önkormányzat 7 millió forinttal, a Paksi Atomerőmű további 13 millió forinttal járult hozzá. Az eseményen jelen volt Hegyi László egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár is, aki elmondta: ezek a felújítások azért fontosak a magyar kormánynak, mert ezzel is a helyi közösségeket szeretnék erősíteni és támogatni.
„Ma Magyarországnak szüksége van a kereszt jele alatt összegyűlő keresztény közösségekre, hiszen az Európát érintő, Európa jövőjét meghatározó kérdésekre ezeknek a közösségeknek a segítsége nélkül nem adhatunk hiteles választ." – hangsúlyozta a helyettes államtitkár.

A szentmise után Udvardy György megyéspüspök megáldotta a Szekszárdi Belvárosi Plébániát is, amely több mint százmillió forintból, jórészt a Pécsi Egyházmegye támogatásával teljes felújításon esett át. A plébánia felújítására az egyházmegye 50 millió forint támogatást és 20 millió forint kölcsönt biztosított. Ehhez egy 12,5 milliós KEOP pályázat és önerő is társult. Bacsmai László plébános hangsúlyozta: hálásak mindenkinek, aki valamilyen módon részt vett az összefogásban és segítette az itt zajló munkálatokat.
„A felújítás féléves időszaka nem volt egyszerű, de nagyon sok ember nagyon sokat segített a munkálatokban. Nemcsak azoknak vagyok hálás, akik anyagilag támogatták, hanem azoknak is, akik az idejükből áldoztak rá. Sokat kellett pakolni, sokat kellett takarítani, sokat kellett költözködni, és ebben mindig volt segítségem – nagyon nagy köszönet és hála érte." – mondta a plébános.

A megáldást követően a plébános ünnepi fogadásra hívta a meghívott vendégeket, városi tisztségviselőket, papokat és az egyházközösség tagjait. A Pécsi Egyházmegye még 2013-ban nyert összesen 4,4 milliárd forintos támogatást fontos intézmények, zarándokhelyek és plébániák felújítására. Az újdombóvári plébánia november 5-ei átadása után csak néhány napot kellett várni arra, hogy a szekszárdiak is átvehessék a megszépült közösségi tereket és templomot.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség