A Pécs-Kertvárosi Szent Erzsébet Plébánián több mint tíz éve rendezik meg advent idején a Szegények Karácsonyát. A szentmisén és ünnepségen idén százötvenen vettek részt. A rászoruló családokat agapéval várták, valamint ajándékcsomagot és vásárlási utalványt kaptak.

A nehéz helyzetben lévő családoknak és hajléktalanoknak nyújtott segítséget a Pécs-Kertvárosi Szent Erzsébet Plébánia karitászcsoportja hétvégén. Az ajándékozással és szeretetvendégséggel záruló ünnepségen 130 csomagot osztottak szét.

December 20-án délután a Szegények Karácsonya programját a Remény Háza ellátottjai egy pásztorjátékkal kezdték. A betlehemes utáni szentmisében Pavlekovics Ferenc plébános, a Pécsi Egyházmegye pasztorális helynöke homíliájában kifejtette:

„Jézus Krisztus születése a szegények ünnepe. A szegénység nem szégyen, de mindenkinek tennie kell ellene."

szegenyek karacsonya 075A szentmise után a karitász önkéntesei kiosztották a tartós élelmiszereket és vásárlási utalványt tartalmazó ajándékcsomagokat, valamint a gyerekek válogathattak a játékok, könyvek között, amelyeket a hívek ajánlottak fel. A programot agapé zárta.

A tavalyi évhez hasonlóan a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász idén is támogatta tartós élelmiszerrel a plébániai karitászcsoportot.

A kertvárosi plébánia névadó szentje, Szent Erzsébet példáját követve különösen figyel a szegényekre, a nehéz helyzetben lévő családokra és a hajléktalanokra. A közösség célja, hogy örömteli pillanatokat szerezzen a nélkülözőknek, így segítve őket egy szebb karácsonyhoz.

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség