A Szent Mór Katolikus Iskolaközpont püspöki szentmisével ünnepelte vízkereszt napját. A szertartáson az iskola egész közössége jelen volt, a kisdiákoktól kezdve a gimnazistákig, nevelőkig és szülőkig. A szentmise végén kis üvegekben szentelt vizet vihettek haza, amellyel mindenki saját otthonát szentelhette meg.

Január 6-án vízkereszt napját ünnepli a katolikus egyház: a háromkirályok látogatására emlékeznek vízszenteléssel egybekötve. Reggel a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont diákjainak tartottak ünnepi szentmisét, amelyet Udvardy György pécsi megyéspüspök celebrált. A katolikus nevelők tapasztalata az, hogy a liturgikus ünnepeknek fontos szerepe van a diákok vallásos és közösségi életében is, így a hitoktatásban is nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a gyerekek valóban megéljék az ünnepeket.

Köcsky Tiborné, a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont hitoktatója keiemelte:

„Diákjaink megtanulják az ünnepek jelentését, jelentőségét és az ünneplés módját is. Ezt nagyon komoly előkészítő munkával érjük el: folyamatos hittanoktatással és a közös iskolai ünneplésekkel. Ezek az alkalmak mindenképpen meghatározóak a gyerekek vallásos nevelésében."

Az ünnep üzenete és az összetartozás élménye maradandó értéket nyújt a fiataloknak, az elsős kisdiákoktól kezdve egészen az érettségi előtt álló gimnazistákig. A fiatalok fontosnak tartják, hogy szentmisével indult a január 6-ai nap. Véleményük szerint ez az ünnep az újjászületést is jelenti, a keresztségben a keresztény élet a kezdetét.

vizkereszt szentmise szekesegyhaz web 20160106 31

Udvardy György megyéspüspök azt tanácsolta a fiataloknak, ne féljenek a valódi csillagot, az értékes példaképeket követni, ahogy a napkeleti bölcsek is tették Jézushoz tartva.
„Amikor látják, hogy ez a csillag egyedülálló, ragyogó, különleges, akkor elindulnak a követésére. Nem tudják ugyan, hová vezet az irány, de bíznak abban, hogy megtalálták a jót és az igazat." – fogalmazott a főpásztor.

Vízkereszt a negyedik századtól meghatározó a kereszténység életében. A II. Vatikáni Zsinat óta január 6-án a napkeleti bölcsek érkezését idézi fel az egyház, ezt követi Jézus keresztelkedésének és a kánai menyegzőnek az ünnepe. Mivel január 6-a a házszentelések kezdete is, az ünnepet vízszenteléssel kötik egybe. A szertartás után kis üvegekben vihették haza a jelenlévők a szentelt vizet saját otthonaikba.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 June
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Katekéták képzése, hitoktatói Te Deum - ONLINE:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 16. -
Konkurzus:
Püspökség -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Lectio Divina Eucharistica:
Pécs -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 18. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség