Január 19-én Siklósra, a Szent Imre Katolikus Iskolába látogatott Udvardy György főpásztor, Lampek Kinga fejlesztési igazgató és Sümegi József egyházmegyei tanfelügyelő, hogy ismertessék az új katolikus köznevelési stratégiát a helyi tantestületnek.

A siklósi intézménybe számos hátrányos helyzetű diák is jár, akiknek különösen fontos lehet a keresztény tanítás hiteles közvetítése. Az új köznevelési stratégia egyszerre kínál átfogó, ugyanakkor intézményekre szabott megoldást a katolikus iskoláknak.

Az új katolikus köznevelési stratégiát ismerteti az egyházmegye iskoláiban és óvodáiban Udvardy György főpásztor. A látogatások hatodik állomása volt a siklósi Szent Imre Katolikus Iskola, amely a város legrégebbi, eredetileg is egyházi alapítású iskolája – több mint százéves múltra tekint vissza.

„Az intézmény vezetője és az itt dolgozó pedagógus munkatársak felé, de legfőképpen a szülők felé szeretnénk jelezni, hogy nagyon komolyan gondoljuk az oktatás ügyét." – fogalmazott a főpásztor.

Batki Ottó intézményvezető elmondta: bár évtizedes tapasztalataik vannak a katolikus oktatásban, mindig adódnak új kihívások – többek közt a siklósi térség társadalmi nehézségei miatt.

kozoktatas strategia siklos web 20160119 33

„A siklósi katolikus iskola néhány évvel ezelőtt, felismerve Siklós és térségének gazdasági és társadalmi változásait, feladta az elitképzést és a legszegényebbek felé fordult. Ezzel a felismeréssel az egyháznak ahhoz az évszázados küldetéséhez csatlakozott, amely a legszegényebbeknek és a peremre szorultaknak kíván nevelési lehetőséget adni." – mondta Batki Ottó intézményvezető.

Szociális szerepe miatt is fontos az iskolának, hogy egységes, szilárd értékeken alapuló stratégia nyújtson útmutatót nyújtson a munkához, amely lehetőséget ad a folyamatos fejlődésre.

„Ez lehetőséget ad arra, hogy az egyházmegye más katolikus intézményeivel szorosabb kapcsolatot tudjunk kiépíteni, megismerjük a többi intézményben folyó munkát, és ebből mi is épülhessünk." – tette hozzá az igazgató.

kozoktatas strategia siklos web 20160119 2Az elmúlt évben az egyházmegye minden intézményében, így Siklóson is felmérést végeztek a dolgozók körében. Az eredményeket Lampek Kinga, az egyházmegye fejlesztési igazgatója ismertette. A kérdőívekben a nevelők végzettségét, oktatási módszereit mérték fel, és rámutattak arra is, hogy miben kell fejlődnie az iskolának – ez a pedagógusok szerint is tanulságos volt.

„Mindenképpen nagyobb kommunikációs nyitásra van szükség. Jobb kapcsolatot kell kiépíteni a szülőkkel, az egyházmegyével, a városvezetéssel. Jobban kell reklámoznunk magunkat." – mondta Kormosné Káplár Borbála, a Szent Imre Katolikus Iskola intézményvezető-helyettese.

Az új katolikus köznevelési stratégiát közösen dolgozta ki a Pécsi és a Székesfehérvári Egyházmegye. A cél többek közt a katolikus intézmények népszerűsítése, a hitoktatás és a hitélet hatékonyabb megszervezése, a diákok szociális támogatása, valamint egy egységes gazdálkodási rendszer bevezetése volt.

Fotó: Loósz Róbert

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 December
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Roráté szentmise a székesegyházban:
Szent Péter- és Szent Pál-székesegyház -
2022. 12. 02. - 2022. 12. 02.
Férfitalálkozók - Paks:
-
2022. 12. 02. - 2022. 12. 02.
Plébániaház megáldása:
Szálka -
2022. 12. 03. - 2022. 12. 03.
Adventi gyertyagyújtás 2.:
Pécs, Széchenyi tér -
2022. 12. 03. - 2022. 12. 03.
Adventi hangverseny:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 12. 03. - 2022. 12. 03.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség