Február 1-jén Szekszárdra, a Szent József Iskolaközpontba is ellátogatott Udvardy György megyéspüspök. A főpásztor nemcsak az iskola, hanem az intézményhez tartozó Szent Rita Katolikus Óvoda munkatársainak is bemutatta az új katolikus köznevelési stratégiát.

A szekszárdi Szent József Iskolaközpontban is bemutatta az új katolikus köznevelési stratégiát Udvardy György megyéspüspök, Lampek Kinga fejlesztési igazgató és Sümegi József egyházmegyei tanfelügyelő: a jövőben nemcsak az oktatás és a hitre nevelés folyik összehangoltan az egyházmegye iskoláiban, hanem a gazdálkodás is.

oktatasi palyazat beszamolo szekszard web 20160201 3

„Ez jó kezdeményezés, a folytatásától pedig azt reméljük, hogy a jövőben a pedagógusok is találkozhatnak a különböző intézményekben tanító kollégákkal – akár munkaközösségi, akár más szakmai szinteken –, és így lehetőség nyílik a tapasztalatcserére. Ha az intézmények hatást gyakorolhatnak egymásra, a pozitív tapasztalatok nyomán az arculatuk is változáson mehet keresztül." – mondta Fodor Mihályné intézményvezető-helyettes.

Az iskolaközpont tagintézménye a Szent Rita Katolikus Óvoda is, így a találkozón az óvoda munkatársai is részt vettek. Szilyné Simon Ágnes óvodavezető elmondta: az intézmény kezdettől fogva eredményesen működik, de hiányzott az együttműködés más katolikus óvodákkal.

„Korábban egyedül voltunk, a Pécsi Egyházmegyének két óvodája volt. Tolna megye jelenleg is egyetlen katolikus óvodája vagyunk, de az elszigetelődés ezzel a TÁMOP pályázattal megszűnt. Nagyon jó kapcsolatot alakítottunk ki egymással: a hat óvoda vezetői, pedagógusai gyakrabban találkoztak és megosztották egymással a jó gyakorlatokat, szokásaikat, a különböző rendezvényeket, és ez óriási segítség nekünk." – tette hozzá Szilyné Simon Ágnes, tagintézményvezető, a szekszárdi Szent Rita Katolikus Óvodától.

Bacsmai László szekszárdi esperes, az intézmény püspöki biztosa kiemelte: fontos az egyházmegyei iskolák összefogása, hogy az oktatásban és az egész ember nevelésében is a lehető legjobbat tudják nyújtani.
„Megváltozott az a gyakorlat, hogy mindegyik iskola saját maga csinálja a dolgait úgy, ahogy tudja, kisebb-nagyobb sikerrel. Most összefogással, egymással egyeztetve, erőinket egyesítve próbáljuk a legjobbat kihozni magunkból, hogy az oktatás terén is, de nevelés terén mindenképpen az elsők között legyünk." – mondta a püspöki biztos.

Január eleje óta, az új köznevelési stratégia elfogadása után Udvardy György főpásztor végiglátogatja az egyházmegye iskoláit és óvodáit, hogy ismertesse a projektet. A látogatások kilencedik állomása volt a szekszárdi intézmény.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 December
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

A két pápa:
PPHF, Pécs, Hunyadi utca 11. -
2022. 12. 07. - 2022. 12. 07.
Roráté szentmise a székesegyházban:
Szent Péter- és Szent Pál-székesegyház -
2022. 12. 08. - 2022. 12. 08.
Horvát advent:
Pécs, székesegyház -
2022. 12. 09. - 2022. 12. 09.
Férfitalálkozók - Tamási:
-
2022. 12. 09. - 2022. 12. 09.
Adventi gyertyagyújtás 3.:
Pécs, Széchenyi tér -
2022. 12. 10. - 2022. 12. 10.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség