Idén harmadik alkalommal került sor a Pécsi Egyházmegye Papszülői Találkozójára, amelyre negyvenhatan érkeztek az ország különböző részeiből.

Bensőséges, meghitt hangulatú találkozón látta vendégül Udvardy György pécsi megyéspüspök az egyházmegyében szolgáló papok és papnövendékek szüleit április 27-én. A főpásztor köszöntőjében kiemelte, hogy a papi küldetés vállalása már a családban kezdődik, hiszen a szülők az elfogadással, elengedéssel és támogató szeretetükkel segítik fiukat a szolgálatban. Ezért háláját és köszönetét fejezte ki.

papszulok talalkozoja pecs mariagyud web 20160427 17A zsolozsma imádkozása és a közösen elfogyasztott ebéd után az édesanyák, édesapák autóbuszra szálltak és Pavlekovics Ferenc pasztorális helynök, valamint Kajtár Edvard atya (a Központi Szeminárium spirituálisa) kíséretével a közelmúltban felújított ősi Mária-kegyhelyre zarándokoltak. A zarándoklatot a szülők a közös élmények mellett gyermekeik, a pap- és kispapfiak szolgálati hűségéért, erejéért, kitartásáért ajánlották fel. Lélekben ismét bejárták azt a belső utat, zarándoklatot, amelyet korábban már – hol visszafogottabb, hol erőteljesebb formában – megéltek.

A búcsújáró helyen Rosner Zsolt, a kegytemplom plébánosa fogadta a csaknem ötvenfős csoportot. Miután áthaladtak a Szentkapun, Mária-köszöntőt énekeltek a Szűzanya tiszteletére.

A templomban Edvard atya vezetésével hangzott el a Rózsafüzér dicsőséges titkainak imádsága. A zarándokházban záruló program után mindnyájan abban a reményben indultak vissza Pécsre, hogy az idei – harmadik alkalommal megtartott – összejövetel után jövőre ismét sort kerítenek egy közös, imádságos együttlétre.

Fotó: Loósz Róbert

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó

Szentmise közvetítések banner v2