A közös célokat és az elérésükhöz szükséges lépéseket fogalmazták meg a Pécsi Egyházmegyében működő családreferatúra önkéntesei és munkatársai április 11-én délután.

csaladreferatura web 20180411 2
Minden plébánián legyen házas- vagy családi csoport, ez az egyik kiemelt célja a családreferatúra tevékenységének. A feladatot egyre többen végzik, most öt új házaspár kapcsolódott be a munkába. Őket mutatták be a referatúra legutóbbi találkozóján, amelyet április 11-én délután tartottak a püspöki palotában. Az egyeztetést Udvardy György pécsi megyéspüspök vezette, aki már a munka kezdetén megköszönte a házaspárok segítőkészségét. Bacsmai László családreferens, mohácsi plébános bemutatta munkatársait, akik közül többen önkéntesként vállalták, hogy példaadásukkal és szervező munkájukkal segítik a családpasztorációt. Az egyházmegye minden szegletéből érkeztek az új párok, hiszen a cél, hogy minden plébánián megalakulhasson legalább egy házas- vagy családcsoport.

 

A jövőre vonatkozóan a főpásztor kérése az volt a jelenlévők felé, hogy legyenek aktívan jelen az egyházmegye katolikus közoktatási intézményeiben, szervezzék meg az egységes jegyesoktatást, vegyenek részt a katekumenátus tevékenységben, szervezzenek olyan programokat, amelyeken megmutatkozhat a szentségi házasságban rejlő erő, valamint vállaljanak szerepet a helyi társadalmi kezdeményezésekben és az országos családpasztorációs szervezetekben, és segítsenek az egyházmegyei lelkiségi mozgalmak koordinálásában.

Fotó: Loósz Róbert

2024 April
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó