Anyák napján az édesanyákat köszöntő és ünneplő családi napot szerveznek Máriagyűdön. Az Anyafesztivál célja, hogy az év ezen napján az édesanyák kerüljenek középpontba.

anyafesztival 900Az Anyafesztivál ötlete az Anyabárka nevű pécsi édesanyákból álló közösségtől indult. A rendezvénnyel arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy az anyák feladataik ellátása mellett sokszor magukra maradnak nehézségeikkel, kérdéseikkel, esetleges bizonytalanságaikkal. A mindennapokban meghozott döntések terhe alól egy napra, jelesül anyák napján nem a család és a gyerekek igényeit vennék előre az édesanyák, hanem színes programokkal, a találkozás lehetőségével ünnepeljék az anyaság hivatását.

Máriagyűd, amely a Pécsi Egyházmegye kiemelt kegyhelye, a Szűzanya tisztelete okán lesz az Anyafesztivál helyszíne.

A program május 6-án, vasárnap 10 órakor szentmisével kezdődik, majd különféle felnőtteknek és gyermekeknek szóló program közül választhatnak a résztvevők. A fesztiválon lehetőség van ebédet kérni, 700Ft /adag áron, amelyet csak előzetes regisztrációval lehet igényelni április 30-ig az This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címen. A részletes program a plakáton olvasható.

A szervezők szeretettel várják az érdeklődőket!

2024 February
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó