A pécsi Szent Mór Iskolaközpont diákjai 3 csapattal képviselték Magyarországot a palermói iskolai tájfutó világbajnokságon. A 15 fős válogatott sikerrel zárta az egyhetes olaszországi megmérettetést.

tajfuto vb 03

Az iskolai tájfutó világbajnokságra minden nemzet nyolc ötfős csapattal nevezhet. Magyarországról a pécsi Szent Mór Iskolaközpont tizenöt diákja jutott ki a megmérettetésre, két fiú- és egy lánycsapat vett részt a nemzetközi viadalon. A verseny két korcsoportban zajlott, a 14 év alattiak és a 14-18 évesek között is indult magyar fiúcsapat, míg a lányok a második korosztályban neveztek.

Az egyhetes rendezvényen összesen három versenyszámban mérik össze képességeiket az indulók: egy rövidebb és egy hosszabb távú pálya mellett részt vesznek egy Barátság Kupa (Friendship Team Event) futamon, amelyben háromfős, más-más nemzetbéli csapattaggal sorsolják össze a gyerekeket. A verseny célja a tájfutóképességek összemérésén túl a közösségépítés, ezért számos, versenyen kívüli eseménnyel készültek a szervezők.

A pécsi Szent Mór Iskolaközpont diákjai nagy sikerrel szerepelnek évről évre a világbajnokságon. Idén az első versenyszám után a fiúk csapata 10. és 13. volt, a lánycsapat viszont a 4. helyen várta a folytatást. A második versenyszámban a 14-18 éves fiúk csapata egy hellyel előrébb lépett, így a kilencedikek lettek, a 14 év alatti fiúk a 16. helyen zárták a versenyt, és a lánycsapat megőrizte a negyedik pozíciót. Kovács Sebestyén és Szuromi Hanga teljesítménye kiemelkedő volt.

A résztvevők közül többen „életük egyik legkiemelkedőbb eseményeként" emlékeznek vissza a versenyre, amelyről barátokkal és élményekkel gazdagabban tértek haza.