SZENT CIRILL SZERZETES ÉS SZENT METÓD PÜSPÖK, EURÓPA TÁRSVÉDŐSZENTJEI – Ü

: 2019. február 14. csütörtök

ünnep - fehér A lelkipásztorok közös olvasmányaiból, 614. oldal, vagy: A szent férfiak közös olvasmányaiból, 668. oldal. MISE: egyházalapítók v. hithird., köny. saját, Dicsőség, pref. lelkipászt. – Olv.: ApCsel 13,46-49 – Lk 10,1-9 – Egyet. köny.
Szent Cirill szerzetespap és Szent Metód szerzetespüspök félig görög, félig bolgár—szláv származású testvérek voltak, és egy morva fejedelem kérésére jöttek Konstantinápolyból hazánk földjére mintegy harminc évvel a magyar honfoglalás előtt. Nemcsak a katolikus hitet hirdették, hanem megalapozták a szláv nemzetek műveltségét és írásrendszerét is. Cirill Rómában kolostorba vonult, Metódot pedig érsekké kinevezve küldte vissza a pápa Pannóniába. Mindketten Európa védőszentjei Szent Benedek apáttal együtt.
Lelkipásztorok, egyházszervezők miséje, 319. vagy hithirdetők miséje, 321.

Életútjáról bővebben a Szentek élete című kötetben: http://www.katolikus.hu/szentek/0214.html

Liturgia:
SZENTLECKE az Apostolok CselekedeteibőlApCsel 13,46-49
Pál apostolnak a pizídiai Antiochiában mondott beszéde féltékennyé tette a zsidókat. Ezért Pál és Barnabás bátran megfeleltek nekik: „Először nektek kellett hirdetnünk az Isten igéjét. De mivel ti visszautasítjátok, és nem tartjátok magatokat méltónak az örök életre, most a pogányokhoz fordulunk. Ezt a parancsot adta nekünk az Úr:
A pogányok világosságává rendeltelek téged, hogy üdvösségük légy egészen a föld végső határáig. ”A pogányok ennek hallatára örvendezve magasztalták az Úr tanítását. Hittek is mindazok, akik az örök életre voltak rendelve. Az Úr igéje így az egész környéken elterjedt.
Ez az isten igéje.

VÁLASZOS ZSOLTÁR 116,1.24 a. tónus.
Válasz: Menjetek el az egész világra, * és hirdessétek az evangéliumot! (Mk 16,15)
Vagy: Alleluja. 4. szám.
Előénekes: Dicsérjétek az Urat, minden népek, * magasztaljátok öt, minden nemzetek.
Hívek: Menjetek el az egész világra, * és hirdessétek az evangéliumot!
Vagy: Alleluja.
E: Mert erős rajtunk az ő irgalma, * és az Úr hűsége örökké megmarad.
H: Menjetek el az egész világra, * és hirdessétek az evangéliumot!
Vagy: Alleluja.

ALLELUJA
Alleluja. 7. szám.
Az Úr elküldött engem, hogy a szegényeknek örömhírt vigyek, * és a bűn rabjainak szabad életet hirdessek. Lk 4,18 7 b. tónus.
Alleluja.

† EVANGÉLIUM Szent Lukács könyvébőlLk 10,1-9
Az apostolok kiválasztása után Jézus kiválasztott más hetvenkét tanítványt, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helységbe, ahová menni szándékozott. Így szólt hozzájuk: „Az aratnivaló sok, de a munkás kevés. Kérjétek hát az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába.
Menjetek! Úgy küldelek titeket, mint bárányokat a farkasok közé. Ne vigyetek magatokkal se erszényt, se tarisznyát, se sarut. Az úton senkit se köszöntsetek.
Ha betértek egy házba, először is ezt mondjátok: »Békesség e háznak!« Ha békesség fia lakik ott, rászáll a ti békességtek, ha nem, visszaszáll rátok. Maradjatok ugyanabban a házban, és azt egyétek és igyátok, amijük van. Mert méltó a munkás a maga bérére. Ne járjatok házról házra.
Ha egy városba érkeztek, és szívesen látnak titeket, egyétek, amit elétek adnak. Gyógyítsátok meg ott a betegeket, és hirdessétek: »Elérkezett hozzátok az Isten országa!«”
Ezek az evangélium igéi.

Egyetemes könyörgések: 32. vagy 34. szám.

LD honlap logó

mariagyudi zarandoklat 2022 banner

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

• az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról