Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét. Jézus ezen a napon vonult be Jeruzsálembe a kereszthalála előtti vasárnapon. Pécsett az ünnepi szentmisén a neokatekumenátus közösség pálmaágakkal kísérte Udvardy György megyéspüspököt. Ezzel emlékeztek arra, ahogyan János evangéliuma szerint Jézust pálmaágakkal köszöntötték az emberek.

„Jézus szenvedéstörténetét éljük át néhány nappal azt megelőzően, hogy a halálát és feltámadását ünnepeljük. Segít, hogy előre éljük át, ami történni fog. Nem azért, mert siettet bennünket, vagy mert bármit is birtokolni szeretnénk Jézusból. Egyházunk azért ajándékoz meg minket, hogy megismerjük és átadjuk magunkat annak a történetnek, amelynek átélésére a következő napokban vállalkozunk. Segít, hogy képesek legyünk megragadni Jézus Krisztus lelkületét. De legfőképpen azért, hogy mindezekben az eseményekben ne gyengüljünk el, ne váljunk bizonytalanná, hanem értsük jól az Atya szeretetét." – ezekkel a szavakkal kezdte virágvasárnapi homíliáját Udvardy György megyéspüspök.

„A Szentlecke tanítása, a Filippi himnusz kiemeli, hogy Jézus ismeri az Atyát, szereti az Atyát és meg akarja tartani mindazt, amit az Atya kíván tőle. Minden mást megelőzően ez a kiindulópont. Jézus szereti az Atyát. Ez a szeretet érhető tetten a következő napok mindegyikében. Szereti az Atyát és engedelmes. Nemcsak eltűri, hanem akarja is, ami történik vele." – mondta a főpásztor.

viragvasarnap szekesegyhaz web 20160320 24

 

„Isten közel jön hozzánk. Most nem tanítani akar legfőképpen, hanem egyértelművé tenni: itt vagyok veled, itt vagyok melletted. Nincs elveszett élet, nincs Isten háta mögötti hely, nincs Istent elvesztő döntés, mert én ott vagyok veled mindenhol a Fiamban. Bátorít bennünket Jézus lelkülete. Ezt a lelkületet látjuk majd kibomlani a következő napok eseményeiben, a liturgikus ünneplésben. Bátorít bennünket: legyen erőnk szembenézni a küzdelemmel, a kereszttel. Legyen bátorságunk a reménytelenség ellenére is bízni. Higgyük el, a feltámadás megváltoztatja gondolkodásmódunkat. A feltámadás megváltoztatja a mi lelkületünket is." – fogalmazott Udvardy György.

 


Hanganyagok

A hanganyagokat készítette: Visontai László

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség