Szerdán különleges futóversenyt rendezett a pécsi ciszterci közösség. Óvodások, általános iskolások és gimnazisták együtt futottak a belvárosban. A Ciszterci futónap meglepetésvendége Tóth Lili Anna válogatott atléta volt.

09 crnl futas 2016 BKA néptáncos bemelegítés után csaknem 3 kilométert futottak a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának tanulói és a Ciszterci Nevelési Központ diákjai, óvodásai. A futóversenyt tavaly rendezte meg először a gimnázium közössége, akkor Marton Bernát dallasi szerzetes volt a vendég. Idén Kutas Attila dombóvári plébánost hívták meg, aki magával hozta Tóth Lili Anna válogatott atlétát. A fiatal és tehetséges sportoló a tavalyi ifjúsági olimpián harmadik helyezést ért el 2000 méteres akadályfutásban, emellett az Antiochia közösség tagja. Kutas Attila plébános fontosnak tartja megmutatni a fiataloknak, hogy vannak olyan társaik, akiknek a sport mellett a közösségi szolgálatra is van idejük.

Dobosi László, a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának igazgatója elmondta:

„A tavalyi futást a dallasi Bernát atya inspirálta, aki 55 évesen kezdett el futni, és két évvel később már vállalta az első maratont. Azóta minden évben teljesíti a távot. Hét éve az ultramaratont sem hagyja ki. Az iskolának nemcsak az a feladata, hogy a padba ültesse a gyerekeket, hanem fontos az is, hogy az egész közösség együtt jelenjen meg, és olyan értéket képviseljen, amelyet a sport is kifejez. A sport a kitartásnak, az összetartozásnak és az energiák jó helyre fókuszálásának jelképe."

A tervek szerint a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumában ezentúl minden évben megrendezik az áprilisi futógálát.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 július
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó:
Máriagyűd -
2022. 07. 01. - 2022. 07. 03.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség