Május 7-én rendezte meg a Pécsi Egyházmegye nyolcadik máriagyűdi zarándoklatát. Az eseményen idén is több ezren vettek részt. A zarándokok reggel fél nyolckor indultak Pécs-Kertvárosból, és az 58-as úton végighaladva fél kettőkor értek Máriagyűdre.

A menetet Udvardy György megyéspüspök vezette, a helyszínen pedig Rosner Zsolt máriagyűdi plébános fogadta az érkezőket. Ezt követte a szentmise a felújított szabadtéri oltárnál. A szertartást Udvardy György és a jelenlévő papság celebrálta.

A máriagyűdi gyalogos zarándoklat évek óta kiemelt esemény a Pécsi Egyházmegyében. Idén májusban nyolcadik alkalommal vágtak neki a távnak gyalogosan és biciklivel. A korábbi Mária-út helyett néhány éve már az 56-os úton halad a tömeg, Pécs és Máriagyűd között a távolság így huszonöt kilométer. Pavlekovics Ferenc kertvárosi plébános, az esemény egyik főszervezője elmondta: napjaink felgyorsult világában egy ilyen zarándoklat kivételes lehetőség az elcsendesedésre, de arra is, hogy új kapcsolatokra tegyünk szert.

„Aki elindul, az mindig valamilyen céllal megy. Vagy hálát adni, vagy kérni. Az az ember, aki ezt az utat végigjárja, bizonyos értelemben megváltozik. A közösen menetelés társakat ad, tehát embertestvéreket fog összegyűjteni." – fogalmazott Pavlekovics Ferenc pasztorális helynök, a zarándoklat szervezője.

zarandoklat mariagyud web 20160507 131A Kertvárosból induló menetet Udvardy György megyéspüspök vezette, aki elsősorban a keresztségre készülőkért, felnőtt megtérőkért ajánlotta fel a zarándokutat. A főpásztor elmondta: sokan sokféle motivációval érkeztek, de épp ezért válhatott valódi egység a Máriagyűdre tartó tömegből.

„Nagyon nagy öröm, hogy szinte kivétel nélkül minden oktatási intézmény képviselteti magát: igazgatók, pedagógusok, osztályok vannak itt. Nyugodtan mondhatom tehát, hogy a máriagyűdi immár az egyházmegye saját zarándoklata. Fontos mozzanat annak a szándéknak a megszületése, hogy el akarok jönni, és hogy valamit várok a Máriagyűdre, a Szűzanyához érkezéstől. Együtt részt venni nagy ajándék." – mondta a főpásztor.

A zarándokok külön-külön is megfogalmazhatták, kiért vagy miért vállalják magukra az út fáradalmait.

Az érkezőket Rosner Zsolt máriagyűdi plébános fogadta, aki kiemelte: Máriagyűd a Pécsi Egyházmegye szíve, amely hosszú ideje játszik kiemelkedő szerepet a családok, közösségek egyesítésében.

Az ünnepi szentmisét Udvardy György megyéspüspök mutatta be a jelenlévő papság koncelebrálásával a nemrég felújított szabadtéri oltárnál.

További képek az eseményről itt.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség