Június 17-én Udvardy György főpásztor vezetésével Mecseknádasdról indultak azok a zarándokok, akik a szentelendő papokért és a hivatásokért ajánlották fel az út fáradalmait. Az út Püspökszentlászlón keresztül vezetett, ahol este a megyéspüspök celebrált szentmisét.

papszenteles zarandoklat web 20160617 29A zarándokok éjjel indultak tovább Pécsre, a június 18-án 10 órakor kezdődő ünnepi szentmisén pedig a Pécsi Egyházmegye teljes papsága részt vett. A szertartáson Berecz Tibort és Lápossy Pétert áldozópappá, Sas Norbertet pedig szerpappá, azaz diakónussá szentelte a főpásztor.

Sokéves hagyomány a Pécsi Egyházmegyében, hogy a pap- és diakónusszentelés előtt zarándoklaton imádkoznak a szentelendőkért. Az Udvardy György megyéspüspök vezetésével Mecseknádasdról induló zarándokok Püspökszentlászlón tartottak pihenőt, ahol a főpásztor mutatott be szentmisét, mielőtt éjszaka továbbindultak volna Pécsre.

Szép Attila, az egyházmegyei hivatal irodaigazgatója kifejtette: „A zarándoklat célja az, hogy életben tartsuk a hivatásokért való imádságot, áldozatvállalást, és különösen most a szentelés előtt imádkozzunk azokért, akik épp odahaza készülnek erre a jelentős pillanatra, életük meghatározó napjára."

A másnap délelőtti ünnepi szentmisén a Pécsi Egyházmegye teljes papsága részt vett, a szertartást Udvardy György celebrálta. Ezen a napon szentelte pappá a főpásztor Berecz Tibort, aki úgy fogalmazott: bérmálkozása után, valamint plébánosának példájára ébredt fel benne az érzés, hogy a papi hivatás útjára kell lépnie.

papszenteles web 20160618 76Berecz Tibor hozzátette: „Természetesen van bennem egy kis izgalom, azon kívül pedig örömmel és belső békével indulok el, azzal az érzéssel, hogy a helyemen vagyok, ott vagyok, ahol kell lennem, ahová Isten hívott."

Szintén áldozópappá szentelte a megyéspüspök Lápossy Pétert, aki a szertartás előtt elmondta: papként azt várja magától, hogy a lehető legteljesebb mértékben rá tudjon hagyatkozni Istenre.

„Nagyon nagy örömmel készülök, hiszen ez életem egyik legfontosabb pillanata. Olyan, mint egy esküvő: az egész életre való elköteleződés kezdete." – mondta Lápossy Péter.

Diakónussá, azaz szerpappá szentelte a megyéspüspök Sas Norbertet, aki a papi hivatás lényegét az emberek iránti feltétlen szeretetben látja.

Sas Norbert így fogalmazott: „Már gyerekkoromban szerettem volna pap lenni, ötévesen kezdtem ministrálni, és onnantól kezdve bennem volt a papi hivatás gondolata. Édesapám halála nagy törés volt az életemben, de valahogy ez is hozzájárult ahhoz, hogy még jobban elmélyüljön az Istennel való kapcsolatom. Majd egy új atyát kaptunk, akinek nagyon sokat köszönhetek, és akinek a példája nyomán újra elkezdett foglalkoztatni a papság gondolata."

Fotó: Loósz Róbert

További képek a gyalogos zarándoklatról itt.

További képek a pap- és diakónuszentelésről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség