A pécsi Püspöki Palota kertjében idén is három nyári estén kínál könnyed és igényes kikapcsolódási lehetőséget a Filharmónia Magyarország és a Pécsi Egyházmegye. Mindhárom koncerten fiatal tehetségek formabontó, izgalmas muzsikájával és a Pécsi Püspökség kiváló miseboraival várják a közönséget.

puspokvari zenes estek

2016. július 17. 19 óra – Lakatos Ablakos Dezső-ösztöndíjasok nyáresti jazzkoncertje

Kanizsa Georgina – ének, Lakatos Ablakos Dezső-ösztöndíjas

Oláh Dezső trió:

Oláh Dezső – zongora, Lakatos Ablakos Dezső-ösztöndíjas
Horváth Plútó József – nagybőgő
Lakatos Pecek András – dob

A magyar jazz kiemelkedő szaxofonosáról, az 1997-ben elhunyt Lakatos Ablakos Dezsőről elnevezett előadóművészeti ösztöndíjjal fiatal jazzmuzsikusok pályakezdéséhez nyújt támogatást az Emberi Erőforrások Minisztériuma. 2016-ban Oláh Dezső zongoristának és Kanizsa Georgina jazzénekesnek is megítélte az ösztöndíjat a Filharmónia Magyarország szakmai bírálóbizottsága.

Az 1986-ban született Oláh Dezső Magyarország egyik legtehetségesebb és legrangosabb fiatal zenésze, sok szakmabeli egyenesen zseninek tartja. A Junior Prima-díjas jazz-zongoristát és zeneszerzőt számtalan szakmai díjjal ismerték már el, pályafutását a lehető legváltozatosabb zenei együttműködések jellemzik. Formációjával, az Oláh Dezső Trióval változatos repertoárral koncertezik, amelyben klasszikus zenei feldolgozások és újraértelmezett jazz standardek is megtalálhatóak.

A szolnoki születésű Kanizsa Georgina a hazai és nemzetközi díjakkal elismert acapella formáció, a Jazzation legfiatalabb tagja, miközben más budapesti és szolnoki együttesekkel is dolgozik, valamint tanít a Budai Magánzeneiskolában és az Etűd Konzervatóriumban.

 

2016. augusztus 2. 19 óra – Anima Musicae Kamarazenekar

Művészeti vezető: G. Horváth László
Közreműködik: Solymosi Péter, Mátyás Tibor – trombita

Az Anima Musicae Kamarazenekar 2010 februárjában alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóiból, illetve korábban végzett növendékeiből. Megalakulása óta olyan nívós koncerttermekben lépett fel, mint a budapesti Zeneakadémia, a Magyar Rádió Márványterme, a bécsi Musikverein, a pécsi Kodály Központ vagy a szardíniai Teatro Verdi. Számos magyar zeneszerző ajánlotta nekik a műveit és szorosan együttműködnek Baráti Kristóf hegedűművésszel is. Legyen szó a zenetörténet bármelyik korszakáról, a korhű, hiteles előadásmód kiemelkedően fontos számukra. A Püspökvári Palota kertjébe egy ízig-vérig barokk estét varázsolnak a kamarazenekar művészei.

Műsor:

  • Händel: G-dúr concerto grosso, HWV 319
  • Johann Melchior Molter: D-dúr trombitaverseny MWV 6.32
  • Wolfgang Amadeus Mozart: F-dúr Divertimento Kv 138
  • Locatelli: c-moll concerto grosso, op. 1/9
  • Antonio Vivaldi: C-dúr Concerto 2 trombitára, RV 537

 

2016. augusztus 28. 19 óra – VoiSingers

A VoiSingers a legmodernebb zenei elképzeléseket öltözteti kórusmuzsikába. Célja, hogy a fiatalok zenei igényeinek figyelembevételével továbbfejlessze és népszerűsítse a méltán világhírű magyar karének kultúráját. A pécsi együttes 2012-ben alakult Balásy Szabolcs karnagy-zeneszerző vezetésével, akinek neve a Vivat Bacchus együttesből is ismerős lehet. Negyvennyolc változatos életkorú és hátterű énekes alkotja az együttest, amely mindig az újat, a szokatlant keresi. Amint megfogalmazzák: „ami könnyed, lendületes, élvezetes, de igényes és mindig a klasszikus gyökerekhez nyúlik vissza." Repertoárjuk szinte szélsőségesen gazdag és sokszínű, a klasszikus egyházzenétől a modern rockzenéig mindenre nyitottak. Már nemcsak Pécsett, hanem az egész országban ismertnek számítanak, az elmúlt évben több mint félszáz koncertet adtak, és a fergeteges sikerű Europa Cantat kórusfesztiválon szervezőként és résztvevőként is kulcsszerepet játszottak.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 14. - 2024. 04. 14.
Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség