A Pécsi Egyházmegye Családreferatúrája idén 4. alkalommal szervezett családos tábort, ahová Tolna és Baranya megyéből kaptak meghívást missziót végző, közösségeket vezető családok.

csaladtabor 01Augusztus 10. és 14. között Mattyon táboroztak együtt a családok; a szombati napot a máriagyűdi kegyhelyen megrendezett Hagyományok Napján, a Családok búcsúján töltötték.

A gazdag program lehetőséget adott a házaspároknak kapcsolatuk építésére, és a családoknak a közösségeikkel kapcsolatos örömeik és gondjaik megosztására is.

A résztvevők külön előadással készültek a férfi- és apai, valamint a női és anyai szerepekről. A témát Porpáczy Attila plébános és Szanyóné Lóki Gabriella családpasztorális munkatárs vezette fel. A természetes családtervezésről Kollerné Kinga tartott ismeretterjesztő előadást.

csaladtabor 02Szanyóné Lóki Gabriella családpasztorális munkatárs így számolt be a tábor első napjairól:
„Csütörtök délután „nőies-férfias" vetélkedőt szerveztünk. A férfiaknak Rómeókként a veronai erkélyjelenetet kellett előadniuk, a nők megmutathatták, mennyire értenek a divathoz. Volt Toldi-erőpróba papírzsebkendővel, gyorsasági váltóversenyben pedig gyerekeket is cipeltünk. Aznap este a közösségeinkről tartottunk fórumot a Petrits-házaspár vezetésével. A következő napon Dohány Zoltán plébános érkezett Siklósról. A közösségekről beszélt, idézve a Szentírást, miszerint 'Ti vagytok a föld sója, a világ világossága.'"

Augusztus 13-án, szombaton a táborozók együtt vettek részt Máriagyűdön a Családok búcsúján. A százfős családkórus három szólamban, a Magnificat éneklésével köszöntötte a Szűzanyát. A misét Pavlekovics Ferenc plébános mutatta be.

„A Góbé zenekar muzsikájára együtt ropták a családok a gyerekekkel. A táncba bevonták a fogyatékkal élő, sérült embereket is, akiket kísérőik segítettek a táncban. Sok-sok mosolyt és baráti gesztust kaptunk tőlük, lélekemelő pillanatok voltak. A litánia után a férfiak gyalog túráztak vissza a táborba, Máriagyűdről Mattyra. A családtábor záróakkordja a tábortűz volt. Minden család egy-egy gyertyát kapott, amellyel jelképesen hazavihette a közösség tüzét. A vasárnap délelőttöt szentmisével zártuk, amelyet Lápossy Péter újmisés pap mutatott be." – összegezte a táborzárást Szanyóné Lóki Gabriella.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 május
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

ELMARAD - Sérültek búcsúja:
Máriagyűd -
2021. 05. 14. - 2021. 05. 14.
ELMARAD - Pedagógusnap:
Pécs -
2021. 05. 15. -
Intézményvezetői értekezlet:
Magtár Látogatóközpont nagyterme -
2021. 05. 17. -
ELMARAD - Szabadegyetem:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 05. 19. -
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár -
2021. 05. 20. - 2021. 05. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség