„A világot nem a külsőre tökéletesnek látszó, mintegy sminkelt emberek teszik jobbá, hanem az emberek közötti szolidaritás, a kölcsönös figyelem és tisztelet" – mondta Ferenc pápa a betegek és fogyatékkal élők szentévi zarándoklatán. Hangsúlyozta, hogy a gyógyszer, vagyis a megoldás a szeretet, és nincsen más út: a fogyatékkal élők és szenvedők megnyílnak az élet előtt, ahogy érzik, hogy szeretik őket!".

E gondolat jegyében csatlakoznak a Pécsi Püspökség turisztikai intézményei az idén az ENSZ Turisztikai Világszervezetének kezdeményezéséhez, amelynek értelmében a Turizmus világnapja, szeptember 27. egyben az akadálymentes turizmus napja lesz.

makettek 20150706 005

A Pécsi Püspökség kiállításait és közösségi tereit az év minden napján ingyenesen látogathatják a fogyatékkal élők. Épületeink felújításakor és átalakításakor kiemelt szempontunk az akadálymentesítés, így az elmúlt években akadálymentessé vált a Dzsámi, a Püspöki KincsTár és a lehetőségekhez képest a Székesegyház is, azok a helyszínek, ahol szeptember 27-én különleges vezetésekkel várjuk látogatóinkat.

 

Programok:

Székesegyház
14.00 – „Megmutatni a bensőt" - jelnyelvi vezetés
15.00  „Tapintsátok és lássátok!" – vezetés látóknak, gyengénlátóknak és vakoknak

Dzsámi-Belvárosi Plébániatemplom
16.00 – „Megmutatni a bensőt" - jelnyelvi vezetés

Püspöki KincsTár
17.00 – „Engedjétek hozzám" esélyegyenlőségi gyerekprogram – a jelnyelv és egyházi szimbólumok megismerése az esélyegyenlőség jegyében

 

Programjaink tartalma:

„Tekintettel és taglejtésekkel is vágyunk megmutatni a bensőt!" (Szent Ágoston)
 Jelnyelvi vezetés – A Székesegyház és a Dzsámi bemutatása jelnyelvi vezetéssel siket, nagyothalló és a jelnyelv iránt érdeklődő látogatók számára.

„Tapintsátok és lássátok, a kezed legyen a szemed!" (Szent Ágoston)
 Tapintásos vezetés - Találkozás a székesegyház déli kapujánál, ahol a látó vendégek szemét bekötjük. Vendégeink így vezetők segítségével a székesegyház történetét és jelképrendszerét a bronz kapu és az altemplomi makettek tapintásával ismerhetik meg.

„Engedjétek hozzám!"
 Gyerekfoglalkozás a Kincstárban - A KincsTárban lehetőség nyílik arra, hogy a gyermekek a Székesegyházban látható állatábrázolások segítségével játékosan megtanulják a jelnyelv alapjait, valamint a KincsTár egyes liturgikus tárgyainak tapintásával megismerjék a szertartásokat, a liturgia felépítését és részleteit. A programot elsősorban 7-től 14 éves korig ajánljuk.

Valamennyi rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, és legfeljebb 10-15 fős csoportlétszámmal indul. Regisztrálni egyénileg a honlapon lehetséges a fenti dátumra kattintással vagy az alábbi elérhetőségeken.

Magtár Látogatóközpont
Telefon: +36 30 / 373 8900
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Program (pdf)

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.
Ars Sacra Fesztivál:
-
2022. 09. 12. - 2022. 09. 19.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség