A családreferatúra házaspárjai és a plébánosok osztották meg gondolataikat egymással munkájuk örömeiről, nehézségeiről december 12-én a püspöki palotában. A családpasztoráció mindenkit érint. A munkatársak célja, hogy a gyerekektől a nagyszülőkig a család minden tagját megszólítsák.

A Pécsi Egyházmegye referatúrái 2012 őszén alakultak. A családreferatúra a Pasztorális Helynökségen belül működik, vezetője Bacsmai László esperes-plébános. A referatúra főállású munkatársa Szanyóné Lóki Gabriella, a szervezet munkáját koordinálja, programokat, táborokat szervez, valamint segít a plébánosoknak abban, hogy családcsoportok alakuljanak a plébániákon. A referatúra önkéntes munkatársai között vannak papok és házaspárok egyaránt.

A négy éve alakult családreferatúra munkatársait kötetlen beszélgetésre hívta Udvardy György pécsi megyéspüspök a pasztorális terv írásos változatának megjelenése előtt. A találkozón a résztvevők megosztották egymással a családpasztorális munka örömeit, nehézségeit.

csaladpasztorizacio web 20161212 1

A referatúra küldetése, hogy a plébániákon segítse a családos közösségek megalakulását, működését. A családcsoportoknak módszertani segítséget nyújt a találkozókhoz a bevált gyakorlatok és tapasztalatok átadásával. Vezetőképző tanfolyamot indít olyan pároknak, akik lakóhelyükön szeretnének megalakítani a plébániához kötődő csoportokat.
Keresik azokat a kitörési pontokat, ahol meg lehet szólítani, el lehet érni családokat, házaspárokat. Ilyen területnek látják az egyházmegyében működő katolikus iskolákat, valamint a hittanórákat.

Fontos a plébániákon élő papok támogatása, hogy merjenek bizalommal fordulni a párok és családok felé, illetve a családokat és házaspárokat is arra biztatják, hogy merjenek és akarjanak az egyház élő tagjaivá válni.

A családreferatúrának vannak állandó programjai. Családtábort szerveznek, együtt mennek a családok búcsújára, valamint a Házasság Hetének rendezvényein is aktívan részt vesznek. Míg korábban csak Pécsett szerveztek programokat a Házasság hetében, 2016-ban Szekszárd és Dombóvár is csatlakozott, a 2017-es rendezvénysorozatba pedig Dunaföldvárt is bevonják.

A családpasztoráció nem rétegekhez szól, hanem mindenkit érint. A referatúra munkatársainak célja, hogy a gyerekektől a nagyszülőkig a család minden tagját megszólítsák. Az életvezetési tanácsok mellett fontos, hogy a házaspárok megértsék: a házasság az ember természetén nyugvó szentség, amely Isten szívének legmélyébe vezet bennünket.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 május
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

ELMARAD - Sérültek búcsúja:
Máriagyűd -
2021. 05. 14. - 2021. 05. 14.
ELMARAD - Pedagógusnap:
Pécs -
2021. 05. 15. -
Intézményvezetői értekezlet:
Magtár Látogatóközpont nagyterme -
2021. 05. 17. -
ELMARAD - Szabadegyetem:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 05. 19. -
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár -
2021. 05. 20. - 2021. 05. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség