Dr. Bánkuti Gábor egyetemi adjunktus Az antijezsuitizmus anatómiája címmel nyitja meg a Szent Mór Iskolaközpont közös gondolkodásra ösztönző előadás- és beszélgetés sorozatát, amelyet Periszkóp címmel rendeznek meg ezentúl minden hónap első péntekén a Szent Mór Iskolaközpontban.

Az esemény nyitott, mindenkit szeretettel várnak.

 „…hiszek igazságban, mely túl van a politikán,
életünk helyi és pillanatnyi szükségletein:
az én egyházam nem nemzeti egyház! […]
az én üdvösségemnek nem elégséges az,
ami szükséges: ami itt és most szükséges.

Hiszek a feleslegben. Abban, mi túl van családon és fajon,
abban, ami túl van a meszelt falakon.
Elvégre lehet élni meszelt falak közt is, de ez nem katolikus élet.
A fal véd, de zár is. Én képeket akarok látni a falakon, hogy újra kinyissák elém a világot...”


(Babits Mihály)

Periszkóp - minden hónap első péntekén a Szent Mór IskolaközpontbanOlyan szabad, de nem véletlen találkozásokhoz szeretnénk alkalmakat teremteni diákjaink, tanárkollégáink, a szülők és minden kedves érdeklődő számára, amelyek egy katolikus, azaz az egyetemes kultúrára nyitott oktatási intézmény szellemi, kulturális környezetébe adnak betekintést. Alkalmakat kínálunk, melyek közös gondolkodásra inspirálnak, melyek a szükséges és mindennapi iskolakereteken túl a lehetséges és valóságos világát, a szellemi alkotó tevékenységek valóságát mutatják meg. Meghívott vendégeink iskolánk szűkebb és tágabb környezetéhez kapcsolódnak: tudósok, művészek, alkotó értelmiségiek. Havonta egyszer, a hónap első péntekének estéjén együtt belenézhetünk a periszkópba, hogy közösen felfedezhessünk egy darabot a világból. 

 

Az első alkalommal vendégünk:

Dr. Bánkuti Gábor
PhD egyetemi adjunktus
PTE-BTK Modernkori Történeti Tanszék, a Szent Mór Iskolaközpont tanára

Az antijezsuitizmus anatómiája
előadás és beszélgetés
 

Helyszín: a Szent Mór Iskolaközpont földszinti díszterme
Időpont: 2015. február 13. 18 óra

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség