2018. március 3-án tartották a Pécsi Egyházmegye plébániai tanácsosai tavaszi találkozójukat a Magtár Látogatóközpontban.

A plébániákon működő tanácsosi testületek feladata a plébános munkájának segítése, a döntéshozatal előkészítése. A tavaszi találkozón három pap beszélt a testületek működéséről és a tagok feladatairól. Bacsmai László mohácsi, Nyúl Viktor magyarszéki plébános és Vida Zsolt Pécs-gyárvárosi kisegítő lelkész a gyakorlatban már megvalósult példákon keresztül mutatta be, hogyan tehető hatékonyabbá a testületek munkája. Jó gyakorlatként említették a testületen belüli munkacsoportok létrehozását (az evangelizáció, a liturgia, a karitász, a kommunikáció területén), de a résztvevők iránymutatást kaptak a testületi ülések gyakoriságát, valamint a tagok választását illetően is.

koordinator kepzes 01

A személyes kapcsolatok minősége is előtérbe került: a plébános és a tagok együttműködésében fontos a bizalom, az őszinteség, és meghatározó a krisztusi szeretet, amely a felmerülő konfliktushelyzetek kezelésének is kulcsa lehet. Mindez a plébános részéről is együttműködést és bizalmat kíván, hiszen fontos, hogy valóban úgy tekintsen a testület tagjaira, mint tanácsadókra, és olyan kérdésekben is kérje segítségüket, amelyekben korábban nem volt szüksége tanácsra. A más nézőpontú megközelítés sok esetben segítség lehet az előrejutásban.

A plébániai tanácsosok részére évente kétszer tartanak továbbképzést, amely a munkájukat hatékonyabbá, az együttműködést gördülékenyebbé teszi.

2018 december
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi