Június 16-án mutatta be első szentmiséjét Fekete Zoltán a németkéri Szent Kereszt felmagasztalása templomban.

fekete zoltan ujmise nemetker web 20180616 13A június 16-án pappá szentelt fiatal Németkéren nőtt fel, itt járt általános iskolába, gyermekként a Tolna megyei település templomában ismerkedett a katolikus egyház tanításával. Itt ismerte meg az idén februárban elhunyt Kolbert Mátyás atyát is, aki a szemináriumba jelentkezéskor ajánlotta, támogatta őt, és később is mellette állt, együtt küzdött vele. Aki – ahogy Kajtár Edvárd, az újmisés kérésére szentbeszédet mondó pap fogalmazott – „a Mennyországban velünk örvendezik, biztos nagyon örülne, ha most itt lehetne”.

Kajtár Edvárd, a Központi Papnevelő Intézet lelkivezetője, a Pécsi Székesegyház plébánosa Fekete Zoltán újmiséjén homíliájában az újmisére szóló meghívón szereplő képek és idézetek alapján igyekezett jó tanácsokat adni fiatal paptestvérének. Kiemelte többek között a napi eucharisztia fontosságát: „A napi eucharisztia emlékeztessen téged arra az útra, amit meg kellett tenned idáig. Azt mondják, hogy az ember ahhoz ragaszkodik, azt tartja igazán értékesnek, amiért sokat kellett harcolni: neked és a családodnak nagyon sok munkád van ebben a döntésben: neked tényleg meg kellett őrlődnöd, mint a búzaszemnek a malomkő alatt, össze kellett zúzatnod, mint a szőlőszemnek a présben.” A kísértés, a gonosz elleni harcban segítségként említette a paptestvérekkel ápolt barátságot: „Mindenki megkísérthető: légy az értékeidben, az elköteleződésedben, az elszántságodban tiszta. De ez egyedül nem fog menni; ha egyedül próbálkozol ezzel, fanatikus leszel és ez meg is betegítheti a lelkedet. Papnak lenni csapatmunka. Ahogy XVI. Benedek mondta: papnak lenni az apostoli kollégiumhoz tartozást jelenti, legyenek pap barátaid!”

fekete zoltan ujmise nemetker web 20180616 47
Az újmisés pap személyiségéről szólva Kajtár Edvárd elmondta, mindenki, aki ismeri őt, egyet ért abban, hogy személyiségének legmeghatározóbb eleme a jókedv. „Derűs lélek vagy, ez egy karizma. Maradj derűs! A derű azt jelenti, hogy hiszel. Hiszel abban, hogy Jézus feltámadt, hogy legyőzte a bűnt, a sötétséget, a halált, a szomorúságot, a depressziót, a megkötözöttséget, mindennemű függést, hitetlenséget. Tudjuk, hogy a derű gyógyít, használd ezt egy jó pasztorális eszközként! Maradj derűs, jókedvű pap!”

Fekete Zoltán a szentmise végén újmisés áldásban részesítette családját, hozzátartozóit és a jelen lévő híveket. Az újmisés pap a jövőben a szekszárdi plébánián teljesít szolgálatot káplánként.

Fotó: Loósz Róbert 
További képek az eseményről.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség