Báráczné Szántó Mariann az Emberi Erőforrások Minisztériumának kitüntetését 2018. június 8-án vette át Mohácson, az óvoda évzáró ünnepén.

baraczne 01
A Pedagógus Szolgálati Emlékérem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által adományozható egyik szakmai elismerés. Azoknak a nyugállományba vonuló óvodai, általános iskolai, szakiskolai, középiskolai pedagógusoknak és főiskolai, egyetemi oktatóknak adományozható, akik legalább 25 éven keresztül a gyermekek oktatása-nevelése érdekében tevékenykedtek, és kiemelkedő munkát végeztek.

Báráczné Szántó Mariann óvónői képesítését 1978. június 24-én Pécsett szerezte. Mohácson, a Szent István Ferences Kolostorban kialakított óvodában kezdte pályáját, és azóta is ebben az épületben dolgozik, igaz, azóta többször átalakult az intézmény, jelenleg az óvoda a Pécsi Egyházmegye fenntartásában működik. A Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda Szent Ferenc Tagóvodájának vezetőjeként az intézmény, a benne nevelődő gyermekek és munkavállalók igényeit és érdekeit tartja szem előtt, folyamatosan fejleszti az óvoda tárgyi felszereltségét, biztosítja a dolgozók szakmai fejlődését – ebben személyes példát is mutat, valamint növeli az óvoda ismertségét. A kisdedóvó napjainkra olyan népszerű a mohácsi és a környékbeli családok körében, hogy több évre előre jelzik, ha gyermekeiket az óvodába szeretnék beíratni.
Folytonos szakmai fejlődése mellett a Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet által szervezett továbbképzésben és műhelymunkában előadóként és szervezőként is rendszeresen részt vesz. A Pécsi Egyházmegye oktatási bizottságának tagja.

Méltatásában Böhmné Kroh Katalin intézményvezető így fogalmaz: „Mindig erre a pályára készült. Célja ma is az, hogy a gyermekek óvodai életét szebbé és tartalmasabbá tegye, a lehető legjobb és leghatékonyabb módszerekkel segítse őket életkoruknak megfelelően a fejlődés útján. Vezetői munkájában folyamatosan ösztönzi a megújulást és a továbbfejlődést. Példaként áll intézménye és az egyházmegye óvodapedagógusai előtt.”

Gratulálunk az elismeréshez!

2019 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Püspöki katekézis:
Pécsi Székesegyház, Dóm Kőtár
2019. 05. 30. -
Magtár Kávézó | Filmvetítés szabad ég alatt:
Püspöki Magtár Kávézó
2019. 05. 31. -
Magtár Kávézó | Tündér, ha lennék - Vocapella nőikar koncertje :
Püspöki Magtár Kávézó
2019. 06. 03. -
Filmklub | A tükör :
Magtár Látogatóközpont
2019. 06. 04. -
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2019. 06. 06. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi