Igazi közösségi esemény része lett a nagyszokolyi missziós nap, amelyet a helyi egyházközség és a Pécsi Egyházmegye szervezett meg, hiszen a rendezvény a 11. Traktorverseny, Gazdatalálkozó és Családi nap társrendezvényeként debütált.

nagyszokolyi misszios nap 10„Az aratnivaló sok, de a munkás kevés” – Lukács evangéliumának ismert részletét választották a szervezők a Tolna megyei nagyszokolyi missziós nap mottójául, ugyanis az elmélyült beszélgetéseket, kreatív foglalkozásokat és nyitott közösségeket is bemutató esemény a 11. Traktorverseny, Gazdatalálkozó és Családi naphoz kapcsolódott.

A Pécsi Egyházmegye pasztorális munkatársai számos programmal készültek az érdeklődők számára: a gyermekeket kézműves feladatok várták, míg a felnőttek kerekasztal beszélgetésbe kapcsolódhattak be. A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász munkatársai finom gofrival vendégelték meg a résztvevőket, és tevékenységük bemutatása mellett adományt is gyűjtöttek a nagyszokolyi Kismackó Óvoda számára.
Lovász Zsolt iregszemcsei plébániai kormányzó és Bors Bálint nagyszokolyi polgármester vezetésével 10 órától szentségimádás volt a nagyszokolyi Római Katolikus Szent György templomban, a keresztény testvéri közösségek (Magyarkeszi, Felsőnyék, Iregszemcse, Újireg, Tengőd, Kánya, Bedegkér) óránkénti szolgálatával. A missziós nap programja 18 órakor szentmisével zárult.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség