Idén ősszel négy alkalommal szervez lelkigyakorlatot a Pécsi Egyházmegye azonos hivatást gyakorlóknak, vagy hasonló élethelyzetben lévőknek. Szeptember elején plébániai munkatársak töltöttek két napot Máriagyűdön, októberben pedig egészségügyi dolgozókat várnak.

lelkigyakolrat plebaniai munkatarsaknak mariagyudon 2018 900 06
Szeptember első napjaiban Bacsmai László mohácsi kerületi esperes vezette az egyházmegye területén dolgozó plébániai munkatársak kétnapos lelkigyakorlatát A kereszténység élet, és nem elmélet címmel. A résztvevők Baranya és Tolna megye különböző településeiről érkeztek, és volt közöttük hitoktató, áldoztató, plébániai tanácsosi testületi tag. Az őszi lelkigyakorlatokon részt vevők az elcsendesedésen, visszavonuláson túl arra is lehetőséget kapnak, hogy a hasonló hivatást gyakorló, ezáltal hasonló problémákkal küzdő társaikkal tapasztalatokat cseréljenek. Nem volt ez másképp a szeptember eleji lelkigyakorlaton sem. Pintér Lilla hitoktató, a lelkigyakorlat résztvevője arról számolt be, hogy „sokan elmondták, a munkájukban milyen nehézségekkel küzdenek, próbáltunk ezekre megoldást találni. Öröm volt látni, milyen nyitottak, őszinték voltunk egymással.”

A lelkigyakorlaton bibliai alapokból kiindulva önismereti és az imaéletre vonatkozó kérdéseket is elemeztek a résztvevők. Az elmélkedések és gyakorlati feladatok fontos része volt az eucharisztia kérdésköre, valamint a Katolikus Egyház, a plébániák és a szolgálatot teljesítő laikusok helyzete is. „Tapasztalati úton meggyőződhettünk arról, hogy a keresztény élet gyakorlata a mai hívő ember számára hogyan válhat igaz valósággá. Az egyetemes papság kötelez bennünket is, nem csak a felszentelt személyeket. Ezzel felelősséget is kell vállalnunk, hogy példamutatással, ha kell, aktív szerepvállalással kiálljunk hitünk, értékeink mellett. Fontos, hogy az élő szó jusson el az emberig, de úgy, hogy az a szívig is elérjen.” – összegezte tapasztalatait Hidvégi Péter, a pécsi székesegyházi plébánia tanácsadó testületének elnöke, majd hozzátette, „Különösen épülésünkre szolgált az a kérdéssor, amelyben saját magunk szerepét kellett meghatároznunk azon a plébánián ahol élünk és abban az életállapotban, amelyben vagyunk.”

lelkigyakolrat plebaniai munkatarsaknak mariagyudon 2018 900 10

Október 12. és 14. között egészségügyi dolgozók, orvosok, ápolók vehetnek részt lelkigyakorlaton Máriagyűdön Nyúl Viktor, a Pécsi Egyházmegye pasztorális helynöke vezetésével. További információ kérhető a 72/513 011-es telefonszámon, vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

2018 szeptember
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Papi fakultatív képzés:
Máriagyűd
2018. 09. 25. - 2018. 09. 25.
Előadás a Torinói lepelről: „Tudomány, vallás, lepel”:
Pécsi Székesegyház
2018. 09. 26. - 2018. 09. 26.
Püspöki katekézis:
Dóm Kőtár
2018. 09. 27. -
Igazgatói értekezlet - közoktatás:
Alsószentmárton
2018. 09. 28. -
Áldoztatók és igeliturgiát tartók képzése:
Magtár Látogatóközpont
2018. 09. 29. - 2018. 09. 29.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi