A 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra történő felkészülés jegyében Szekszárdon is elindult szeptemberben a szentségimádás iskolája.

Szent II. János Pál pápa az Új évezred küszöbén című levelében „az imádás iskoláinak” megalapítására hívott. A kongresszusra való felkészülés keretében a szekszárdi plébánián is meghirdették szeptember közepétől a szentségimádás iskoláját, azzal a céllal, hogy az érdeklődők megtanuljanak a csendes szentségimádási órákon nem csak testileg, hanem lelkileg is jelen lenni, valós találkozásokat, beszélgetéseket éljenek meg Jézussal, meghallják az Úr üzenetét. A 12 alkalomból álló „imaiskolát” a plébánia közösségi házában szeptember 19-től szerda délutánonként 16.30 és 17.45 között tartják.

Vereckeiné Rajkai Piroska szervező, a plébániai közösség tagja elmondta, nagy az érdeklődés a szentségimádás iskolája iránt, hétről-hétre közel ötven fő gyűlik össze a plébánián. A program minden alkalommal ugyanaz, csak a téma változik. A résztvevők közösen megtanulnak egy, a szentségimádáshoz kapcsolódó éneket, majd megnézik Fábry Kornél NEK-főtitkár eucharisztiáról szóló videósorozatának egy részét, végül félórás, csendes szentségimádás következik az előadásban hallottak alapján.

Az előadások témájához kapcsolódó lelkigyakorlatos munkafüzet is elérhető a résztvevők számára, hogy elmélyíthessék a hallottakat. Ezzel kapcsolatban az egyikőjük meg is fogalmazta: „A munkafüzet alapján próbálok imádkozni, beszélgetni az Úrral. Azóta egészen más lelkülettel tudok jelen lenni az ő számára.” Az elmúlt négy hét tapasztalatainak, örömeinek megosztásakor többen kiemelték a közösségi élmény fontosságát. Fábry Kornél videóit többen ismerték már korábban is, de mint mondták, egészen más így, közösségben hallgatni a tanítást, mint otthon egyedül, a számítógép előtt ülve. A legidősebb résztvevő nyolcvanhat éves, ő így fogalmazott tapasztalatairól: „Első alkalommal nem mertem jelentkezni, mert túl idősnek gondoltam magam ahhoz, hogy iskolába járjak. Aztán érdeklődtem másoktól, hogy miről volt szó az első előadáson. Nagyon dicsérték, hogy milyen jó volt, nem kell felelni, csak az Úrra figyelni. Ezért úgy gondoltam, hogy én is megpróbálom és a második előadásra már elmentem. Hálás vagyok az Úr Jézusnak, hogy ilyen idős korban is járhatok az ő iskolájába. Remélem, hogy megfelelek!”

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 19. - 2021. 10. 31.
Elmarad - Pedagógusképzés - óvodák (szakmódszertan):
Pécs, Szent Mór Óvoda -
2021. 10. 20. -
Lectio Divina:
Dóm Kőtár -
2021. 10. 21. -
Katekéták képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 25. -
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2021. 10. 25. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség