A függőségek természetére irányítja a figyelmet az a prevenciós oktató társasjáték, amelynek magyar nyelvű változata a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán készült. Decemberben a pécsi egyházmegyei intézmények pedagógusai ismerkedhettek meg a játékkal, a következő, februári képzésre még várják a pedagógusok, szociális szakemberek jelentkezését.

Elsőként a pécsi egyházmegye hittanárai ismerkedhettek meg a lengyel fejlesztésű Game-X-Reaktiváció nevű, viselkedésfüggőségekkel szembeni érzékenyítésre tervezett társasjátékkal. A társasjáték fejlesztői, Piotr Morciniec professzor és Magdalena Pieszko, személyesen látogattak el a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolára, hogy a pedagógusokkal megismertessék a játékot.

tarsasjatek

A projekt első napján a Viselkedésfüggőségek pszichológiai vetületéről és a kamaszok körében való előfordulásáról hallhattak előadást a résztvevők, majd Piotr Morciniec professzor mesélt a társasjáték fejlesztésének folyamatáról és személyes tapasztalatairól. Hangsúlyozta, hogy a függőségek leküzdésében nagy ereje van a kortárs kapcsolatoknak, így fontos, hogy őket is felvilágosítsuk a függőségek mibenlétéről, hogy felismerjék akár a saját, akár kortársaik életében a függőség jeleit, és időben tudjanak segítséget kérni.

A társasjátékot tantermi körülmények közötti használatra tervezték. A játék során a diákok végigkövethetik a függőség állomásait, mégpedig játékos és érdekfeszítő módon.

A délután során a pedagógusok saját maguk próbálhatták ki a társasjátékot, közben a két tréner magyarázattal segítette a játék folyamatának és elméletének mélyebb megértését. A két nap során kiderült, hogy a játék nagyszerűen mutatja meg azokat a lélektani és társadalmi helyzeteket, amelyek a függőségek kialakulásához vezetnek. Amint a valóságban, úgy a társasjátékban is erőteljesen jelennek meg a befolyásolhatatlan tényezők.

A társasjáték magyar nyelvű változata a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán működő MTA-PPHF Valláspedagógiai Szakmódszertani Kutatócsoport munkája révén született meg.

2019. február 18-19-én tartják a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán a következő képzést, amelyre pedagógusok és szociális szakemberek jelentkezését várják a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

2019 december
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Agócsy László AMI Pécs adventi koncertje:
Dóm Kőtár
2019. 12. 09. -
Ciszterci Nevelési Központ adventi koncertje - zenés áhítat:
Dóm Kőtár
2019. 12. 10. -
Vadfüge filmklub:
Magtár Látogatóközpont
2019. 12. 10. -
Adventi Magtár Kvíz:
Püspöki Magtár Kávézó
2019. 12. 10. -
Adventi Magtár Kvíz:
Püspöki Magtár Kávézó
2019. 12. 10. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi