A függőségek természetére irányítja a figyelmet az a prevenciós oktató társasjáték, amelynek magyar nyelvű változata a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán készült. Decemberben a pécsi egyházmegyei intézmények pedagógusai ismerkedhettek meg a játékkal, a következő, februári képzésre még várják a pedagógusok, szociális szakemberek jelentkezését.

Elsőként a pécsi egyházmegye hittanárai ismerkedhettek meg a lengyel fejlesztésű Game-X-Reaktiváció nevű, viselkedésfüggőségekkel szembeni érzékenyítésre tervezett társasjátékkal. A társasjáték fejlesztői, Piotr Morciniec professzor és Magdalena Pieszko, személyesen látogattak el a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolára, hogy a pedagógusokkal megismertessék a játékot.

tarsasjatek

A projekt első napján a Viselkedésfüggőségek pszichológiai vetületéről és a kamaszok körében való előfordulásáról hallhattak előadást a résztvevők, majd Piotr Morciniec professzor mesélt a társasjáték fejlesztésének folyamatáról és személyes tapasztalatairól. Hangsúlyozta, hogy a függőségek leküzdésében nagy ereje van a kortárs kapcsolatoknak, így fontos, hogy őket is felvilágosítsuk a függőségek mibenlétéről, hogy felismerjék akár a saját, akár kortársaik életében a függőség jeleit, és időben tudjanak segítséget kérni.

A társasjátékot tantermi körülmények közötti használatra tervezték. A játék során a diákok végigkövethetik a függőség állomásait, mégpedig játékos és érdekfeszítő módon.

A délután során a pedagógusok saját maguk próbálhatták ki a társasjátékot, közben a két tréner magyarázattal segítette a játék folyamatának és elméletének mélyebb megértését. A két nap során kiderült, hogy a játék nagyszerűen mutatja meg azokat a lélektani és társadalmi helyzeteket, amelyek a függőségek kialakulásához vezetnek. Amint a valóságban, úgy a társasjátékban is erőteljesen jelennek meg a befolyásolhatatlan tényezők.

A társasjáték magyar nyelvű változata a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán működő MTA-PPHF Valláspedagógiai Szakmódszertani Kutatócsoport munkája révén született meg.

2019. február 18-19-én tartják a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán a következő képzést, amelyre pedagógusok és szociális szakemberek jelentkezését várják a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 július
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:

2020. 07. 20. - 2020. 07. 31.
Szent Anna és Joachim, a nagyszülők búcsúja:
Máriagyűd
2020. 07. 26. - 2020. 07. 26.
Porciunkula búcsú:
Máriagyűd
2020. 08. 02. - 2020. 08. 02.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 08. 06. -
A Bennszülött Népek Világnapja:

2020. 08. 09. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi