Hagyományteremtő szándékkal „lovagi tornát” tartottak óvodásoknak Szekszárdon a Szent József Iskolaközpontban március első hetében. A Kalandra fel elnevezésű programon 70 nagycsoportos óvodás különböző játékokon mérette meg képességeit.

A Varga meséjének meghallgatása után például babot, lencsét és borsót válogattak szét időre, majd a Mágusnál a fizika törvényeivel ismerkedtek. Minden sikeresen teljesített játékos feladatért cserébe aranytallérokat gyűjtött a csoport.

Hat állomáson, egy-egy mese meghallgatása mellett ügyességi versenyeken mérették meg magukat az óvodások. A program szervezője, Dóczi Anikó, a leendő első osztályosok tanítónője szeretné, hogyha a gyerekek egy kicsit jobban megismernék az iskolát és bátrabban vágnának neki az új kalandnak.

szekszardi lovagi torna DSC01005

„Nem mindenki tud eljönni az adott foglakozásinkra, így viszont óvoda időben, az óvónők vezetésével együtt eljönnek, körbenéznek nálunk, megismerkednek nevelőinkkel, hiszen ők vannak az állomásokon. Megismerkednek a tanulókkal is, akik segítenek minket. Körbenézhetnek nálunk. Egy kicsit a mesék köré szőttük ezt a foglalkozást” – tette hozzá.

Weisz-Hődör Mariann a Szekszárdi 1. Számú Óvoda Kindergarten óvodapedagógusa elégedett volt a programmal látva, hogy a gyerekek mennyire élvezték. „Én azt gondolom, hogy a gyerekek számára ez egy nagyon jó lehetőség, hogy megismerkedhessenek az iskolával, az épülettel, a tanárokkal. Ez egy nagyon jó kedvcsináló nekik az iskolához. Tapasztalatot szereznek előre, és nagyon jól érzik magukat.”

szekszardi lovagi torna DSC01022

A lovagi torna szerencsésen zárult, Szekszárd városa lovaggá ütött óvodás csoporttal is rendelkezik. Ezt a címet a nyertes csoport utódai jövőre ismét megszerezhetik, hiszen az ovisok a Szent József Iskolaközpontban újra összemérhetik képességeiket, tudásukat a lovagi játékokon.

szekszardi lovagi torna DSC01048

A Szent József Katolikus Általános Iskola Szekszárd központjában, a Garay téren található. A negyedszázados múlttal rendelkező intézményben a pedagógiai munka olyan elvek mentén szerveződik, mint az elkötelezettség, a kreativitás, az alkalmazkodás, a segítőkészség és a felelősség. A tanári kar tagjai szeretik a hivatásukat, nyitottak az új módszerekre, pontosan tudják, mekkora tétje van a nevelésnek. Az iskolában minden gyermeket név szerint ismernek, örömeikben osztoznak, problémáikra a szülőkkel közösen igyekeznek megoldást találni.

A katolikus iskolában Szekszárdon a 2019/2020-as tanévben két első osztály indul, beiratkozni április 11-én és 12-én lehet.

Fotó: Szent József Iskolaközpont

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség