Április 1-jén a Dombóvári Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvoda vendége volt Udvardy György pécsi megyéspüspök, aki lelki nap keretében találkozott az óvoda dolgozóival és Hegedűs János plébánossal.

A lelkigyakorlat egy drámai ószövetségi történet felelevenítésével kezdődött, amikor is Józsefet eladták féltékeny testvérei húsz ezüstpénzért egy Egyiptomba induló karavánnak. A példázat lehetőséget adott önismereti kérdések felvetésére. Ki miben látja élete Egyiptomát? Mi az, ami gúzsba köti, szolgaságban tartja? A főpásztor arra hívta fel a figyelmet, hogy a nagyböjt egyik ajándéka, hogy az ehhez hasonló kérdések fényében gondoljuk át életünket, kapcsolatainkat, hogy imádság és böjt által tudjunk változni, jól dönteni, ne éljünk hamis elfogadásban, hiszen Isten arra ösztönöz bennünket, hogy jól lássunk!

Udvardy György a továbbiakban beszélt a megtérésről és a megújulás fontosságáról. Mit jelent, és miért szükséges megtérni Istenhez? Melyek azok az aktív tettek és döntések, amelyek elindítanak ezen az úton?

dombovar .lelkinap web 20180312 6

Végezetül Szent II. János Pál pápa tanításain keresztül szemléltette az életszentséget, valamint hangsúlyozta azt, hogy Isten mindent kér és mindent ígér számunkra. Beszélt még a hit közösségben történő megélésének fontosságáról, és arról, hogy miben áll ez a lelkiség: gondoskodás, figyelmesség, egymás elfogadása, alázatosság, a jó meglátása másokban.

Királyné Lukács Gyöngyi óvodapedagógus elmondta, „a személyes találkozás megerősítette a nevelőtestületet a keresztény értékek közvetítésének fontosságában, útravalót, iránymutatást és lelki feltöltődést adott a további feladatok elvégzéshez a nagyböjt idejében is”.

dombovar .lelkinap web 20180312 8

A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő dombóvári óvodában alapelv az elfogadás, megértés, a szabad játék elsődlegessége. A gyermekek egyéni- és életkori sajátosságait figyelembe véve biztosítanak a cselekvő tanuláshoz szükséges, tapasztalatszerző tevékenységeket, foglalkozásokat, amelyeken keresztül teljes személyiségüket fejlesztve készítik fel őket az iskolára. Rendelkezésre állnak például a sikeres tanuláshoz szükséges, a mai kor kihívásainak megfelelő infokommunikációs eszközök is a csoportokban. A nevelési program része a magyar néphagyományok felelevenítése, ápolása, környezet tudatos nevelés, mindennapos mozgás, kreativitást fejlesztő kézműves tevékenységek, kommunikációfejlesztés, keresztény értékeknek megfelelő nevelés. Az óvoda német nemzetiségi csoportjában pedig a német nyelvvel és nemzetiségi hagyományokkal való ismerkedés lehetőségét biztosítják a gyermekek számára.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 december
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Horvát adventi koncert és szentmise a pécsi székesegyházban:
-
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Diakónusszentelés:
Bonyhád -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Serbakow Tibor ötvösművész kiállításának megnyitója:
Pécsi székesegyház Corpus Christi kápolnája -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2023. 12. 10. - 2023. 12. 10.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség