Reggel nyolc órakor zenés ébresztővel indult a tábori élet a máriagyűdi kegyhelyen. Egyre több álmos, de azért lelkes résztvevő jelent meg a gyóntatóudvaron, ahol a „Morning-zumba”-tól már az is frissnek érezhette magát, akinek nehezebben nyíltak ki szemei. Egy ilyen vérpezsdítő reggeli tornát követően mindenki kellően megéhezett.

37 MIT masodik nap IIMG 2518

A reggeli után zenés hangolódás tette megfelelővé a légkört, hogy aztán a főelőadásra kerülhessen sor. Versegi Beáta Mária nővér (Nyolc Boldogság Közösség) osztotta meg gondolatait az Isten-keresésről, hogy számunkra hol, merre, miben vagy kiben tapasztalható meg Isten jelenléte vagy éppen hiánya. Szóba került a szentmise szakrális hagyományainak megélése, hogy csak megszokásból veszünk-e részt a különböző mély szimbolikájú részekben, vagy valóban átéljük, hisszük és befogadjuk Krisztust. Felhívta a figyelmet arra is, hogy bár mi sokszor elfoglaltak vagyunk, nem szánunk időt az imádságra, elcsendesedésre. Ő mégis ott van, keres, hív minket, és nem csak a kötött, megszokott imaformákban szólhat hozzánk Isten, hanem akár egy séta közben is. Mindannyiunk számára máshol, más formában rejtezik, és mindenkinek a maga feladata fellelni Őt, a kapcsolódási pontot Vele.

Az előadás után kérdéseket tehettek fel a résztvevők a nővérnek, majd kisebb csoportokban is megoszthatták a témával kapcsolatos saját gondolataikat, tapasztalataikat és megéléseiket.

Ebéd után csendes pihenő következett, melynek ideje alatt a međugorje-i Mladifest-re utazók tartottak előtalálkozót, hangolódást és ismerkedést.

37 MIT masodik nap IIMG 2684

A délután hátralevő részében különböző műhelyek közül választhattak a résztvevők: volt lehetőség kézműveskedésre, ily módon szavak nélkül is kifejezhették az Isten-kapcsolatot. Beáta nővér az imádságban való Istenhez kapcsolódásról tartott műhelyt. A döntésekről, felelősségről beszélgethettek Kis Brigittával a Pure-tól, de műhelyek keretében zárult a Párkapcsolati előadássorozat idei évada. Jelen voltak a Karitász képviselői, a Gesztenyés Közösség tagjai a közösségbe tartozásról tartottak beszélgetést. Horváth Sarolta és Kollár Dorottya pedig az El Camino-ról illetve a panamai Ifjúsági Világtalálkozóról mesélt. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusról, és a most induló Ministráns Referatúráról pedig standoknál tudakozódhattak az érdeklődők.

37 MIT masodik nap IMG 3524

Az esti szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök atya mutatta be, ahol többek között az újmisések is koncelebráltak. Püspök atya kitért homíliájában a döntéseinkre, azok szabadságára, ahogy Szűz Mária is tette az angyali üdvözletkor, Erzsébet meglátogatásakor. Az idei találkozó mottójával kapcsolatosan (Hol a te Istened?), hangsúlyozta mennyire fontos keresnünk erre a kérdésre a választ, hogy növekedhessünk a hitben és az Istennel való kapcsolatban.

37 MIT masodik nap IIMG 2938

Vacsora után a kiengesztelődés útján kapcsolódhattak Istenhez és egymáshoz is a fiatalok, megoszthatták az Istenről alkotott képüket és élményeiket, azzal kapcsolatosan, hogy mikor érezték az Ő gondoskodását. Az este zenés szentségimádással zárult, melyet tanúságtételek tettek színesebbé.

Kereszti Réka – MIT Médiacsoport

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség