Több száz textilterméket ajánlott fel a Pécsi Egyházmegye gondozóotthona a nagykanizsai kórház pszichiátriai osztályának. Az adományozó intézmény kétségkívül úgy cselekedett, ahogy Skóciai Szent Margit, az otthon védőszentje is tette volna.

Még el sem kezdődött az adventi adakozások időszaka, amikor a vásárosdombói Skóciai Szent Margit Gondozóotthon árnyas fákkal övezett feljárójáról kigördült egy adományokkal megrakott autó. A kocsi a Kanizsai Dorottya Kórházba tartott, ahol igencsak megfogyatkoztak a mindennapi fekvőbeteg ellátáshoz nélkülözhetetlen holmik. Ahogy pedig az utóbbi szükség nőtt, úgy jutott el a hír Schäffer Zsuzsannához, a vásárosdombói Skóciai Szent Margit Gondozóotthon igazgatójához. Többek között az ő munkájának gyümölcse, hogy november 12-én, kedden nagy mennyiségű textilcsomag érkezett a kanizsai intézménybe.

„Az otthonban éveken keresztül gondosan őriztük az ellátottak családjai révén itt maradt textíliákat, amelyeket a hozzátartozók ránk bízták. Mivel így több tucat ágynemű, lepedő, pizsama, hálóing, törölköző és más textília került az állományunkba, szívesen ajándékoztunk belőle a kórház számára” – mondta Schäffer Zsuzsanna, majd összegezte az adományok sorát. Az inkontinencia termékek mellett 250 db paplan huzattal, 170 db lepedővel, 270 párnahuzattal és 152 hálóruhával lett gazdagabb a Dorottya Kórház. A beszélgetés végén, az adományozó intézmény vezetője hangsúlyozta: igazi öröm volt, hogy cselekedetükkel segíthették a nagykanizsai kórház pszichiátriai osztályát.

Szerencsés egybeesés, hogy az ajándékozás a Szociális Munka Napjára esett. Persze azt is meg kell hagyni, ez a történet igazán csak Skóciai Szent Margit szavaival lehet teljes: „Gyengék vagyunk felkarolni egész Földünk nyomorúságait. De ha a hozzánk forduló ínségest vigasztalóan fogadjuk be, máris felemeltük benne az egész világot.”              

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 július
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó:
Máriagyűd -
2022. 07. 01. - 2022. 07. 03.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség