Különleges karácsonyi ajándékot kapott a paksi katolikus közösség: megújult a plébánia lábazata és közösségi konyhája, étkezője. December 22-én, hálaadó szentmise keretében mondott köszönetet Kutas Attila paksi plébános a plébánián végzett felújítási munkálatokban tevékenykedőknek.

A Paksi Plébánia lábazatának felújítására 10 millió Forinttal járult hozzá Paks Város Önkormányzata, míg az Egyházmegye jóvoltából, a Bethlen Gábor Alapítvány támogatásával a konyha és az étkező újulhatott meg, mintegy minden igényt kiszolgáló közösségi teret létesítve.

A 10:30-kor kezdődő szentmise a gyerekeké volt, amelyen a csecsemőktől kezdve minden generáció együtt ünnepelt. A közösség nevében a plébános mondott köszönetet, oklevéllel nyomatékosítva az építők és támogatók munkáját, amelyet végül egy templomnyi ember áldása koronázott meg.

Szabó Péter polgármester fontosnak tartja, hogy Paks Város Önkormányzata támogassa a városban jelen levő felekezeteket. „A katolikus közösség támogatását alapvetően azért tartja fontosnak Paks Város Önkormányzata, mert az alapjaink erre épülnek. A keresztény Magyarország ad nekünk támogatást a mindennapokban.” –hangsúlyozta.

„A gyakorlat igazolja, hogy a fiatalok máris birtokba vették ezt az épületrészt, a közösségi konyhát és étkezőt.” –magyarázza Kutas Attila plébános. „Nagyon fontosnak tartom, hogy legyen a plébánián egy olyan hangulatos hely, ahol egy olyan atmoszférát lehet teremteni, ahol jól érzik magukat az emberek a szó nemes értelmében. Ezért tartottam fontosnak, hogy alakítsunk a plébánián, a konyhán és az étkezőn. Péntek esténként az Antióchia közösség fiataljai örömmel készítik a maguk kis agapéját, de a házas hétvégések is időről-időre összegyűlnek, jelen vannak. Meg hát a kórus, illetőleg egyéb csoportok, ha lesz névnap, születésnap, valamilyen ünnepnap, vagy a tanácsosok testületével valamilyen ünnepi alkalom, akkor azt itt meg tudjuk majd ülni.” –fejtette ki.

„Bár most kezdem a harmadik évemet Pakson, amely ugyan rövid idő, hogy átfogó rálátásom legyen a helyi közösségnek a misszionáló tevékenységéről, de úgy érzem, hogy abszolút mozduló közösség, kifele nyitó közösség van itt.” –mondta a plébános.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 június
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Igazgatói értekezlet:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 24. -
Lectio Divina Eucharistica - online:
Pécs -
2021. 06. 24. - 2021. 06. 24.
PEM Kórustalálkozó:
-
2021. 06. 29. -
Szent Péter és Pál főünnepe-ünnepi szentmise, egyházmegyei kitüntetések:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 29. -
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 07. 01. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség