Március 1-től nyitva tart a pécsi Szent Péter- és Szent Pál-Székesegyház. Tavasztól mind liturgikus, mind turisztikai céllal várja látogatóit a Pécsi Egyházmegye megújult katedrálisa. Március 21-től a vasárnapi és ünnepi szentmisék a főtemplomban lesznek megtartva.

A nagyböjti időszakban javarészben befejeződnek a restaurálási munkálatok a Székesegyházban. A több hónapon át tartó felújítás a Pécsi Bazilika templomterét, négy kápolnáját, altemplomát és minden további helyiségét érinti. Ennek során a szent épületben teljes mértékben korszerűsítik a fűtésrendszert, a szellőzőrendszert, de megvalósul a falakon látható festmények helyreállítása, a padok, fabútorok, valamint a fém tárgyak restaurálása is. Mivel minden fejlesztés a tervek szerint halad, március 1-től megnyit az egyházmegye katedrálisa. A hónap első felében csak turisztikai céllal lesz látogatható a Pécsi Bazilika, március 21-től azonban egyes szentmisék is itt lesznek megtartva.

Mindenkit szeretettel várunk március 21-től, szombattól ismét a Székesegyházban tartandó szentmisékre. Ettől a naptól a vasárnapi és az ünnepi szentmisék lesznek megtartva a Pécsi Bazilikában, míg a hétköznapi liturgikus eseményekre továbbra is a Belvárosi templomba várjuk a híveket. Ennek oka, hogy a kápolnákban zajló munkálatok jelenleg is folynak.

A főtemplom újranyitását követően a restaurálások még több helyen folytatódnak, a teljes felújítás vége pedig 2020 decemberére várható, azonban a hátralévő folyamatok nem akadályozzák a Székesegyház látogatását.

A Pécsi Bazilika 2019. szeptember 30-tól volt zárva a látogatók előtt, kivéve az adventi időszakot, amikor a vasárnapi és ünnepi szentmiséket itt tartották. Így ősztől egészen mostanáig a Belvárosi templomban került sor a liturgikus eseményekre, beleértve a hétköznapi és a vasárnapi szentmiséket is. Ez alkalommal köszönjük a hívek és az érdeklődők türelmét, megértését és alkalmazkodását. A Pécsi Egyházmegye ezúton jelenti be, hogy a Székesegyház újranyitásával a vasárnapi és ünnepi liturgikus szertartások ismételten a főtemplomban kerülnek megtartásra.

A szentmisék időpontjai nem változnak.

Hétfő: 6:30 (Belvárosi templom)
Kedd: 18:00 (Belvárosi templom)
Szerda - Csütörtök - Péntek: 6:30; 18:00 (Belvárosi templom)
Szombat: 18:00 (Belvárosi templom)
Szombat: 18:00 (Székesegyház – latin nyelvű)
Vasárnap: 8:00; 9:30; 11:00; 18:00; 20:00 (Székesegyház)

A Pécsi Székesegyház március 1-től turisztikai céllal látogatható, március 21-től pedig liturgikus események alkalmával is.

„Jó reménységet ajándékozott nekünk az Isten.” (2Tessz 2,16)

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 július
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Nincsenek események

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség