Ötödik alkalommal szervezett nyári egyetemet a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola. Az idei rendezvénysorozat témája Afrika volt, amellyel kapcsolatban többek között Magyarország apostoli nunciusa is tartott előadást.

A március első hetén szervezett nyári egyetemre többek között Kenyából; Nairobiból, Lengyelországból; Opoleból, Németországból; Olomoucból, Szerbiából; Belgrádból és Nigériából is érkeztek előadók. A rendezvény díszvendége Michael August Blume SVD, magyarországi apostoli nuncius volt. Az amerikai katolikus pap, verbita szerzetes, egyben szentszéki diplomata előadására sokan voltak kíváncsiak, a főiskola előadótermét így március 4-én, délelőtt oktatók, diákok és vendégek töltötték meg, akik egy képes beszámoló által a nuncius atya szemszögéből is megismerhették Afrikát.

A magyar felmenőkkel rendelkező szentszéki diplomata tizenhat évig élt felszentelt papként Nyugat-Afrikába, Ghánába, ahol számos tapasztalattal gazdagodott. Humorosan azt is megjegyezte, hogy megtanulta az afrikai nyelvet a helyi szemináriumban, ahol tanított, azonban a diákok mégsem értették meg, mivel ott egy másik afrikai nyelvet beszéltek. Bár ma harminc éve, hogy a nuncius atyát áthelyezték Afrikából Rómába, élénken mesélt az örömteli, meglepő és megdöbbentő emlékeiről, a helyi emberekről, szokásokról, valamint a vallásról, arról, ahogy azt a ghánaiak megélik. Élménybeszámolójában Ferenc pápa 2015-ös afrikai látogatását is kiemelte.

A beszámolót követően a résztvevőknek lehetőségük volt a kérdésfeltevésre, mellyel többen is éltek, a diákok mellett előadók is érdeklődve szólaltak fel. Mindennek köszönhetően a jelenlévők megtudták azt is, hogy a szentszéki diplomata mit gondol a katolikusok és más vallások közötti kapcsolatokról.

Michael August Blume, magyarországi apostoli nuncius látogatása megtiszteltetés a Pécsi Egyházmegye, valamint a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola számára. A szerda délelőtti előadás alkalmával Kovács Gusztáv rektor is utalt rá, milyen fontos a főiskola számára ez a találkozás. Ezt később a diákok is megerősítették, akik közösen imádkoztak az idei nyári egyetem díszvendégével a PPHF Szent Pál Imatermében.

Fotó: VN, Szanyi Norbert, PPHF

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 október
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:

2020. 10. 20. - 2020. 10. 31.
Földünkért Világnap (Caring for the Earth):

2020. 10. 21. - 2020. 10. 21.
Igazgatói továbbképzés-közoktatás:
Mohács
2020. 10. 21. - 2020. 10. 21.
ELMARAD - Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs
2020. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 10. 25. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi